‘128 milyar dolar nerede’ diyen vatandaşa soruşturma açıldı

Mersin’de sosyal medya hesabından ‘128 milyar dolar nerede?’ diye soran vatandaşa soruşturma açıldı. CHP’li Ali Mahir Başrır, skandal soruşturmaya tepkisini, “Devlet-Mafya-Siyaset ilişkisini soruşturma, ‘tek adam’ eleştirisini soruştur!” diyerek gösterdi.

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Başarır, Mersin’de yaşayan bir vatandaşın, sosyal medya hesabından 128 milyar doların akıbetini sorguladığı paylaşımına Mersin Cumhuriyet Başsavcılığının, Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturma başlatmasına sert tepki gösterdi. Başarır, “Günlerdir, kamuoyunda devlet-siyaset-mafya-medya bağlantılarıyla ilgili ciddi iddialar ortadayken hiçbir savcının görev ve sorumluluk bilinciyle harekete geçmeyip, sade bir vatandaşın; sosyal medya hesabından Merkez Bankası’nın kasasındaki 128 milyar doların nereye gittiğini merak edip sormasına ise anında soruşturma başlatılması, ülkemizdeki yargının ‘saray’ laştığının açık bir göstergesidir.” dedi.

SARAY’IN SAVCISI DEĞİL HALKIN SAVCISI OLUN

‘Vatandaşın hakkını, hukukunu korumayı kendilerine görev edinmeyip sadece sarayı korumayı hedef bilen hakim ve savcıların ödüllendirildiği bir yargı sistemi oluşturulduğunu’ ifade eden CHP’li Başarır, “Soruşturmaya konu olan Cumhurbaşkanı’na hakaret suçunun oluştuğu sosyal medya paylaşımı; kararın içerisinde var. Her vatandaş, Merkez Bankası’ndaki parayı sorma hürriyetine sahiptir. Her vatandaş, ülkemizdeki mevcut ‘Tek Adam’ rejimini eleştirme hakkına sahiptir. Yeter artık! Saray’ın savcısı olmayı bir kenara bırakıp, halkın savcısı olun. Devleti yönetenler, eleştiriye açık olmalıdır. Burada bir küfür, bir alenen hakaret yok.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin