12 bin sözleşmeli sağlık personeli ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı

Sözleşmeli olarak istihdam edilecek 12 bin sağlık personeli için ilan yayımlandı. Tercihler bugün başlıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı. İlana göre, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2020/14 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Sağlık personelinin 7 bini hemşire olacak.

Adaylar tercihlerini, 1-7 Aralık tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapacak. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

GERGERLİOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

Koronavirüs salgınının başlangıcında salgının kontrolden çıkmaması için 15 Temmuz’dan sonra ihraç edilen 15 bin sağlık personelinin işe iade edilmesi çağrısında bulunan HDP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, çağrı yaptığı Mart ayında trollerin devreye sokulduğunu o günden bugüne sağlık personelinin yetersizliği nedeniyle çok sayıda hastanın hayatını kaybettiğini söyledi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gergerlioğlu, ‘‘Mart ayında “15 bin KHKlı sağlık çalışanını iade edin, salgın başa çıkılacak gibi değil” demiştik, trollerini devreye sokmuşlardı Ama yetersizlikten çok ölen hasta oldu! GÜNAYDIN! @saglikbakanligi’’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin