Anne ve babası hapsedilen 3 çocuğun boynu bükük kaldı

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından başlatılan ‘cadı avı’ nedeniyle anne ve babaları birlikte tutuklanan çok sayıda çocuk mağdur oldu. Edirne’de hem anne hem de babası cezaevine atılan 3 çocuğun perişan olduğunu belirten HDP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu tutuklamalara tepki gösterdi.

Edirne’de öğretmen Mehmet Demirtaş ve bir yurtta idareci olan eşi Özlem Demirtaş 27 Ekim’de tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anne ve babası tutuklanan Burak (9), Elif (5) ve Tarık (2) adliyede halalarına teslim edildi.

Özlem ve Mehmet Demirtaş çifti, tutuklanıp cezaevlerine gönderilirken 9, 5 ve 2 yaşında 3 çocuk halaya teslim edildi.

Geceleri sık sık uyanıp annesini isteyen 2 yaşındaki Tarık, en son annesiyle 10 dakikalık telefon görüşmesinde sürekli ağlayarak kendisini yerlere attı.

Anne- babanın birlikte tutuklanması veya hapsedilmesinin çocuklarda kalıcı travmalara neden olduğuna dikkat çeken HDP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda tutuklamaya tepki gösterdi. Gergerlioğlu yaptığı paylaşımda, ‘‘Boynu bükük kaldılar! “Özlem,Mehmet Demirtaş çifti Edirne de tutuklu, çocuklar perişan halde. Geceleri uyanıp anne diye ağlıyor 2 yaşındaki Tarık ve uyuyamıyor. En son annesiyle 10 dk’lık telefon görüşmesinde 1-2 dakika konuşabildi ağlayarak “anne gel” dedi ve kendini yerlere attı” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin