Silivri ve Sincan cezaevlerinde tuhaf silah yığınağı: Katliam hazırlığı mı?

AKP’li çevrelerin bir süredir dillendirdiği cezaevlerinde katliam yapma planında bugün yeni bir adım atıldı. Güvenlik önlemi gerekçesiyle aşırı güvenlik önlemleri ile bilinen Silivri, Şakran ve Sincan’daki cezaevlerine ağır silah yığınağı yapıldı.

Son olarak AKP’li milletvekili Hüseyin Kocabıyık, “Halk cezaevlerini basıp fetö ve PKK’lıları asacak” şeklinde Tweet atmış, aynı gün Erdoğan uçakta gazetecilere tuhaf şekilde ‘suikastlar’ olabileceğinden bahsetmişti.

CEZA TEVKİFEVLERİ MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI

Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre; Türkiye genelindeki 387 açık ve kapalı cezaevinde güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı! Silivri, Sincan ve Şakran cezaevlerinde uçaksavarların yer aldığı hava savunma sistemleri kuruldu.

Açıklamada “uçaksavarların da yeraldığı” ifadesi dikkat çekiyor. Cezaevlerine hava saldırısı olağan dışı olduğuna göre uçaksavarlar kullanılarak cezaevlerindeki tutuklulara saldırı ihtimali akla geliyor. Çünkü, uçaksavarlar betonları yıkmak için kullanılıyor. Terör örgütü PKK da uçaksavarları, karakolların duvarlarını delip içerde tahribat oluşturmak için kullanıyor.

KADDAFİ KATLİAM YAPMIŞTI

Benzer uygulamayı Libya’nın devrik lideri Kaddafi yapmış ve cezaevine attığı tüm muhalileri katletmişti. Kaddafi rejimi önce kamuoyuna sahte isyanlar duyurmuş, ardından da cezaevlerine ağır silahlarla müdahale etmişti. Katliamda 2 binden fazla tutuklu öldürülmüştü.

BURDUR’DA GECE YARISI CEZAEVİ İSYAN TATBİKATI!

Öte yandan İHA kaynaklı dün akşam ilginç bir cezaevinde isyan tatbikatı servis edildi. Habere göre, Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan’ın koordinesinde emniyet, Jandarma, itfaiye ve sağlık ekiplerinden habersiz cezaevi isyan tatbikatı gerçekleştirildi.
İnternet sitelerine yansıyan bilgilere göre, ihbar üzerine Burdur İl Jandarma Komutanlığı, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, Burdur İtfaiyesi, Burdur 112 Acil Servis ekipleri, Burdur merkez Armağan İlci Bulvarı’ndaki Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna, hızlı bir şekilde intikal etti. Çevrede güvenlik önlemi alan polisler ve cezaevine giren jandarma ekipleri olayı anlamaya çalıştı. Jandarma ekipleri cezaevinin çevresini kuşattı.

BAŞSAVCI KOORDİNE ETMİŞ…

Burdur E Tipi Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleştirilen isyan, firar, rehine alma gibi tüm olağanüstü durumların değerlendirildiği tatbikatın güvenlik ve sağlık ekiplerine haber verilmeden gerçekleştirildiğini açıklayan Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, tatbikata Burdur’daki tüm sağlık ve güvenlik ekiplerinin katıldığını belirtti. Tatbikatın eksiklik ve zafiyet değerlendirmesi amacıyla düzenlendiğini belirten Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, tatbikatın başarılı bir şekilde tamamlandığını ifade etti.

Bugüne kadar bu tip bir tatbikat Türkiye genelinde hiçbir ilde yapılmamıştı.

 

‘Çakma suikast’ artık sadece zamanlama meselesi: Kimi öldüreceksiniz? [Haber-Analiz: Ali Adil Çakar]

Avukat Turanlı’dan cezaevleriyle ilgili şok iddia: Müvekkillerimin hayatından endişeliyim, karanlık eller devrede

Katliam hazırlıkları hızlandı [Tr724 e-Gazete MANŞET]

AKP’nin cezaevlerinde planladığı infazı açık mı etti?

NTV’den yeni ‘Ulucanlar’ tezgâhı [Ali Mirza Yazar]

Turanlı’dan cezaevlerindeki karanlık planlar için insan hakları izleme örgütleri ve AB’ye çağrı

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin