Avukat Turanlı’dan cezaevleriyle ilgili şok iddia: Müvekkillerimin hayatından endişeliyim, karanlık eller devrede

17/25 Aralık operasyonlarıyla Türkiye’nin en büyük yolsuzluk ve rüşvet çarkını deşifre eden emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse’nin Avukatı Ömer Turhanlı, cezaevlerine ilişkin bir süredir konuşulan infaz planlarını deşifre etti. Twitter hesabı üzerinden ‘Müvekkillerimin hayatlarından endişe ediyorum’ başlığıyla paylaşımlarda bulunan Turanlı, cezaevlerinde isyan çıkacak, tutuklular kaçacak şeklinde algı operasyonları yapıldığını kaydetti.

MÜVEKKİLLERİMİZ DEDİKODU DİYE ÖNEMSEMEDİ, ANCAK ASKERE VUR EMRİ VERİLDİĞİ DUYUMU VAR

Avukat Turanlı, “Müvekkilerim daha önce ailelerinden bir kısım duyumlar alımalarına rağmen önemsememişlerdir. Duyum da şudur; sanki cezaevlerinde isyan olacak, tutuklular kaçacak gibi bir algı oluşturacaklar sonra kapılar açılacak ardından kaçıyolar diye askere vur emri verilecek şeklinde askere talimat verildiği şeklindedir.

Müvekkillerimin dedikodu diye önemsemediği, fakat havuz medyasında kaçış planı ve buna benzer saçmalıklar yayınlanınca bunun aslında ciddi olduğunu, ülkemizi kaosa sokmak isteyen karanlık ellerin devrede olduğunu anlamışlardır.” dedi.

Müvekkili Yurt Atayün ve diğerlerinin kaçış planı şeklinde algı operasyonlarına yönelik tarihe not düştüklerini aktaran Turanlı, şunları yazdı:

‘BİZİ HAKSIZ YERE HAPSEDEN İRADE VE ODAKLA, BİZİM SAĞ KALMAMIZI İSTEMİYORLAR’
Müvekkilim Yurt Atayün ve diğerleri kanaatlerini tarihe not düşmüşlerdir. -Müvekkillerimizin kanaati şudur ki; Bizi haksız yere içeri atan irade ya da odaklar BİZİM SAĞ KALMAMIZI İSTEMİYORLAR. Bir gün mutlaka serbest bırakılacağımızı biliyorlar ve bunu engellemek için şeytanın aklına gelmeyen planlar yapıyorlar.

ÖZGÜRLÜĞÜMÜZE GÖZ DİKMİŞ DURUMDA
Bizler üç yıldır Silivri de en ağır şartlarda ancak en nizami davranan insanlar olarak tutukluyuz. Adaletin tecelli edeceği günü bekliyoruz. Fakat bizim yaşamamızdan rahatsız olanlar özgürlüğümüzden sonra canımıza da göz dikmiş durumda. Askerlerin bizleri getirip götürürken kulelerinde, yanlarında CEPHELİK görüyoruz bunlar gerçek.

KAÇMADIK, KAÇMIYORUZ, KAÇMAYACAĞIZ!
VATANIMIZA VE MİLLETİMİZE HAİNLİK YAPMADIK, YAPTIRMADIK, YAPTIRMAYIZ. KAÇIŞ PLANI DİYE HABER SERVİS EDENLERİN HAİN PLANLARINI YÜCE YARATICI BAŞLARINDA PARÇALASIN. …KAÇMADIK, KAÇMIYORUZ, KAÇMAYACAĞIZ… Hepimiz ölümle sonuçlanan bir hayat yaşamıyormuyuz?… Ne gam, ne keder… Hesap gününe göre hareket ediyorsanız. …GERİSİ TEFERRUAT…”

Kamuoyunda 22 Temmuz Sahur Operasyonu anılan ve 22 Temmuz 2014 günü başlayan ve haftalarca süren operasyonlarla 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarını yürüten polis müdürleri ve şefleri, Sulh Ceza Hakimlikler eliyle tutuklanmıştı. Tutuklu yargılanan sanıklar 3 yılı aşkındır Silivri Cezaevi’nde mahpus durumda.

Avukat Ömer Turanlı’nın twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar şöyle:

 

http://tr724.wpengine.com/ntvden-yeni-ulucanlar-tezgahi-ali-mirza-yazar/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin