Karpuzları kepçeyle toplanan pazarcı: Ben hırsız değilim, illa gâvur mu olalım?

Kayseri’deki bir pazar yerinde pazarcıların karpuzları ‘izinsiz satış’ gerekçesiyle çevik kuvvet polislerinin gözetiminde kepçeyle toplandı. Karpuzların yarıdan çoğu parçalanırken, kalanların yurtlara dağıtılacağı söylendi.

Pazarcı bir genç, “Ben hırsız değilim, illa gâvur mu olalım? Vatan haini olsam, bu kadar şeyi yapmazdınız!” diye tepki gösterdi.

Kayserihaberler.com’da yer alan habere göre, Melikgazi pazar yerinde kamyonla izinsiz karpuz satan pazarcıların karpuzları zabıta ekipleri tarafından kepçeyle toplandı. Çevik kuvvet polislerinin eşlik ettiği zabıta memurları, karpuzların yurtlara dağıtılacağını söyledi.

Olaya tepki gösteren bir pazarcı ise video çekerek sosyal medyada paylaştı. Pazarcı, “Ben vatan haini olsam, bu kadar şeyi yapmazdınız. 9 çocuğa ekmek götürüyoruz biz. Ekmeğimizle oynuyorsunuz, hiç mi vicdanınız yok? Allah’tan korkun, günah değil mi? Biz Allah kulu değil miyiz? Karpuzları ben parasıyla aldım, hırsızlık yapmıyorum. İlla Suriyeli mi olalım, illa gâvur mu olalım?” diye isyan etti.

İşte o görüntüler: 

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin