İdlib’de TSK noktasına saldırı: 1 şehit, 3 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait gözlem noktasına Suriye rejimi unsurlarınca yapılan saldırıda 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını açıkladı.

Bakanlık, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı Gözlem Noktası’na bugün kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırılar gerçekleştirildiğini belirterek, “Yapılan saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, saldırıyla ilgili Rusya’nın Ankara Ataşesi’nin Genelkurmay Başkanlığı’na çağrılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğu belirtildi.

Ağar: Rusya’nın haberi olmadan yapamaz

Son bir ayda artan saldırılar ve verilen şehitlerin ardından Habertürk’e konuşan Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, şu yorumu yaptı:

“Rejim güçlerinin bu saldırıları Rusya’nın bilgisi olmadan yapması mümkün değil. Türkiye ile ABD arasında iletişimin arttığı dönemlerde bu saldırılar ivme kazanıyor. Bölgede TSK’nın hareketi kısıtlanmak ve Türkiye baskılanmak isteniyor.”

Hakkari ve Şanlıurfa’dan acı haberler

Öte yandan, Hakkari ve Şanlıurfa’dan da acı haberler geldi.

Hakkari merkez Otluca Köyü Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda nöbet tutan bir askeri personel, silahının kazara ateş alması sonucu şehit oldu.

Şanlıurfa’da ise koşu testi esnasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan bir askerin şehit olduğu bildirildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin