Kulis: Damat Albayrak gidiyor, Naci Ağbal geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi yönetiminde değişikliğe gidebileceği konuşulurken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yerine eski Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın gelebileceği iddia ediliyor. Bakanlık kulislerinde, şu an Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı​ olarak görev yapan Ağbal’ın yeni görevi için hazırlıklara başladığı konuşuluyor.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesinin ardından 9 Temmuz 2018’de birleştirilen Hazine Müsteşarlığı ile Maliye Bakanlığı’nın tekrar ayrılabileceği ve Ağbal’ın tekrar Maliye Bakanı olarak görev yapabileceği de bir ihtimal olarak dile getiriliyor. Naci Ağbal, 2009-2015 yılları arasında Maliye Bakanlığı Müsteşarı, 2015-2018 yılları arasında Maliye Bakanı olarak görev yapmıştı.

Resmi rakamlarda 300 milyar lirayı aşan bankalardaki sorunlu krediler, batık kredilerin devlete yıkılması olasılığı, IMF kapısının çalınması ihtimali, 118 milyar lirayı aşan yıllık bütçe açığı, azalan vergiler ve artan harcamalar sebebiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna oturacak kişiyi zor gündemler bekliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin