İmam hatipli kız öğrencilerin oy isteyen AKP’lilere cevabı: Mecbur muyuz!

Tekrarlanan İstanbul seçimi öncesi bir imam hatip lisesini gezen AKP’lilerin öğrencilerdan Binali Yıldırım’a oy istediği, ancak “İmam hatipliyiz diye AK Parti’ye oy vermeye mecbur muyuz” cevabı aldığı iddia edildi.

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın iddiasına göre, 23 Haziran’da CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun AKP’li rakibi Binali Yıldırım’a 806 bin fark atarak kazandığı seçimden önce bir grup AKP’li İstanbul’da bir imam hatip lisesini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında AKP’liler kız öğrencilere, “Oyunuz Binali beye herhalde” dedi. Öğrenciler AKP’lilere cevap olarak “Biz imam hatipliyiz diye AK Parti’ye oy vermeye mecbur muyuz, Ekrem beyin duruşu bize çok yakın geliyor” karşılığını verdi.

Dilipak’ın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

Seçim öncesi, AK Parti ilçeden bir grub İstanbul’da bir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eder. İmam Hatip son sınıftaki kız öğrencilerle sohbet ederler. “Oyunuz Binali beye herhalde” deyince aldıkları cevap şu olur: “Biz imam hatipliyiz diye AK Parti’ye oy vermeye mecbur muyuz, Ekrem beyin duruşu bize çok yakın geliyor.”

Bizimkiler bunu beklemiyorlardı. Bizim tarlamızı başkaları sürmüştü, köprünün altından çok sular akmıştı. Güzel binalar yaptık ama, dışı birileri kıskandırırken, içi bizi yakıyordu! Bizim İmam-Hatip dernekleri, Vakıfları ‘Deist İlahiyatçı, Meslekçi’(!) beklemiyorlardı. Sahi, ‘biz eskiden eskiden’ ‘İrşad faaliyeti’ diye bir faaliyetimiz vardı değil mi. ‘Tebliğ’e çıkardık. Şimdi ‘Deistlik’ten şikayet ediyoruz. Neyse! Halimiz bu!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin