Hepimiz Fedon’un mağdurlarıyız!    

YORUM | NACİ KARADAĞ

Çok isterdim ama başlıktaki buluş bana ait değil. Telifi bir semt pazarcısındadır. Şöyle bir muhabbette geçmiştir.

Kalabalık semt pazarında meyve satan bir pazarcı radyoyu açmış bir yandan dinlemekte diğer yandan rızkını kazanmaktadır. Müzik kesilir ve bir tren kazası haberi duyulur. Çorlu’daki kazanın haberinin üzerine pazarcı sabah akşam aHaber dinlemenin verdiği dolguyla “Fedonun işidir bak, öyle çıkacak” deyiverir…

Fedon dediği bildiğimiz saçları ile teni arasında yeryüzünün en muhteşem kontrastı olan sanatçı Fedon Kalyoncu değil şüphesiz. Yoksa, yanık tenli, pamuk şeker saçlı, güzelim bakışlı, buğulu sesli ve bir ince ruhlu insan, nasıl hızlı treni rayından çıkaracak, toprağın üzerine rayları o mu döşemişti ki?

Havuzda 24 Saat cemaat şeytanlaştırılıp ota çöpe “fetönün, fütönün işidir” diyenlerin oluşturduğu bilinçaltının sızmasından başka bir şey değildir.

17/25 yaşandıktan sonra bu ülkedeki, hatta yeryüzündeki tüm kötülüklerin müsebbibi Fedon olmuştur artık.

Sadece pazarcı gibi klasik AKP seçmeni değil, koca koca adamlar, okumuş yazmışlar, kafası çalışanlar bile aynı kalıbı kullanmayı bir gelenek haline getirmişlerdir.

Yeryüzündeki tüm mağduriyetlerin sebebi Fedon’dur.

Oryantal Asena da Fedon’un mağdurudur, türkücü İbrahim Tatlıses de.

Oda TV’ci Ergenekon maşaları da cemi cümle olarak aynı mağduriyet kümesinin elemanlarıdır.

Nedim Şener denen eleman da öyledir, ne bileyim eski Bakan Erkan Mumcu da..

Tayyip Beye sırtını yasladı yaslayalı sağlam cukkalayan Hasan Kaçan da aynı mağduriyet kafilesindendir, Survivor finalisti Seda da… Turabi zaten gedikli mağdurdur. Fedon bu kez onu MTV yarışmasında mağdur etmeyi başarmıştır.

Futbol kulüplerinden kanarya sevenler derneğine kadar geniş bir yelpaze vardır Fedon’un mağdurları arasında.

Hrant Dink’i de Fedon öldürtmüştür, Rus uçaklarını Fedon düşürmüştür. Putin’in sabah sinirlendiği rafadan yumurtanın kaysı kıvamında olmamasının da müsebbibi Fedon’dur. İtiraz edene aHaber’in yorumcuları anında mantıklı açıklama yaparak halkı ikna edecektir emin olun.

Şu Fedon arkasında bir mağduriyet ordusu bırakmıştır ki sormayın. Ahmet Özal da ekranlara çıkıp “Babamı Fedon öldürdü” demezdi yoksa.

Sivas olaylarını da Fedoncular yapmıştır, Başbağları da, Uludere’yi de…

Sarıkamış’ın zaten Fedon’un işi olduğu aşikardır. Dumlupınar denizaltını da Fedoncular torpillemiştir.

Emin olun “Habil’i öldüren Kabil de Fedoncu’ydu” derseniz havuzun yorumcuları gece gündüz bu tezi savunabilecek manevra yeteneğine sahip duruma gelmiştir artık.

Nuh Tufanı kesinlikle Fedoncular’ın işidir.

Mecidabık’ta tarafların işini Fedoncular bozmuştur, Kıbrıs onların yüzünden verilmiştir, PKK’yı onlar kurdurtmuştur. DHKPC, CIA, MI6, 007, KGS, OGS bunlar hep Fedon ve Fedoncuların marifetidir.

Selahattin Demirtaş gibi aklı başında bir adam bile “Fedon” diyerek yırtmayı denemiş ve tıpkı Adnan Hocacılar, tıpkı Osman kavala gibi nafile bir çaba içerisine girmiştir.

Aklı başında bu adamların elbette Fedon filan bunların hepsinin hikaye olduğunu bildiğinden eminim. Ancak muktedirin düşmanını, nefretini kazanan kitleyi karşılarına alarak belki gücün zorbalığından yırtabileceklerini düşünmeleridir yapay Fedon mağduriyetlerinin sebebi.

Elbette hiçbir işe yaramadığı gibi, tarihe bu saçmalıklarla geçerek kendilerine yazık etmiştir yukarıda ismini zikrettiğim zevat.

Tayyibanların yaprak kımıldasa Fedona yüklenmelerine hiç değinmeyeyim. Perinçekgillerin bilinçli bir Fedon etiketiyle dolaşmaları ise zaten herkesin malumu.

Toparlıyorum; hasılı kelam bu ülkeyi Fedon bu hale düşürmüştür. Ne Türkiye’si dünyadaki bütün fenalıkların gerçek nedeni Fedon ve Fedonculardır. Trump’ı da Fedon yönetmekte, Mısır, Libya gibi ülkelerdeki tüm entrikaları bronz renkli mitolojik karakter Fedon tertip etmiştir.

Anlayacağınız hepimiz, külliyen Fedon’un mağdurlarıyız. Geri kalanımız ise Mustafa Keser’in askerleriydi zaten…

Aşığınım yanında olamasam da yani…

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin