Eşi kaçırılan Fatma Zeybek’ten KHK’lı Yıldırım’a destek

Eşi kaçırılan Fatma Betül Zeybek, KHK’yla ihraç edildiği işini istemek için Ankara Sakarya Caddesi’nde 5 günlük açlık grevi ve oturma eylemi başlatan Cemal Yıldırım’a destek verdi

Zeybek, beraberindeki Mikail Ugan, Aycan Kaya, Emine Kaya ile ziyaret ettiği Yıldırım’ın bir an önce işine kavuşmasını istedi.

Yıldırım da verilen desteğin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Kaçırılıp kaybedilmelere karşı sesimizi hiç kısmadan ses olmalıyız.” dedi.

Yıldırım ve arkadaşlarına canlı yayında gözaltı 

Bu arada öğlen saatlerinde KHK’lı Cemal Yıldırım ile ona destek veren Veli Saçılık, Acun Karadağ, Alev Şahin ve Mahmut Konuk zorla gözaltına alındı.

Yıldırım, saat 12:00’de yapacağı açıklamayla eylemini bitirecekti. Ancak elinde Anayasa kitapçığı ile valiliğin ve polisin anayasal haklarını kullanmayı engellediğini belirttiği sırada polis tarafından şiddet uygulanarak gözaltına alındı.

Eyleme destek için gelen HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gözaltını sosyal medya hesabından canlı yayınlayarak, polisin yaptığının yasadışı olduğunu anlattı.

Gözaltına alınan 5 kişi bir süre sonra serbest bırakıldı. 5 kişiye 330’ar TL para cezası verildiği öğrenildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin