Trump, Erdoğan ve ekibiyle dalga mı geçti, övdü mü?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Osaka’daki G-20 Zirvesi’nde gerçekleştirdikleri görüşme ilginç diyaloglara sahne oldu. Trump, Erdoğan ve ekibini kast ederek, Hollywood setlerinde bile bu kadar güzel insanın bir arada bulunamayacağını söyledi.

Görüşme öncesinde Türkiye ile ticari ilişkilerden bahseden ve “Görüşmemizi anlamlı buluyorum” diyen Trump, Türk heyetini göstererek “Bakın, şu insanlara bakın. Onlarla anlaşmak çok kolay. Hiçbir Hollywood setinde bu kadar güzel insanı bir arada bulamazsınız” ifadelerini kullandı.

Trump’ın bu sözleri Türk heyetinde gülüşmelerle karşılandı. İktidarayakın medya Trump’ın sözlerini ‘övgü’ diye yansıtırken, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından ‘dalga’ olarak nitelendirildi.

Erdoğan’ın ekibinde bulunan isimler şöyle: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, MİT Başkanı Hakan Fidan ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz.

Sosyal medyada konuya verilen tepkilerden bazısı şöyle:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin