Zatürreden ölen eski Kara Kuvvetleri Komutanı’na Koronavirüs testi

Zatürre teşhisiyle yatırıldığı GATA’da hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman’a, ani vefatından önce Koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldığı, ancak testin sonucunun negatif çıktığı ifade edildi.

T24’ten Gökçer Tahincioğlu’nun haberine göre, 16 Mart Pazartesi günü 80 yaşındayken hayatını kaybeden Yalman’ın vefatından önce gribe yakalandığı, gribin kısa sürede zatürreye dönüştüğü öğrenildi. Alınan bilgiye göre, İstanbul’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Yalman, zatürre teşhisi konulmasından yaklaşık bir hafta sonra hayatını kaybetti.

Yalman’ın ölümünün ardından, kulislerde Koronavirüs’e yakalandığı, ailesi ve korumalarının da karantina altına alındığı iddiaları konuşulmaya başlandı. Ancak, Yalman’a vefatından bir süre önce hastanede Koronavirüs testi yapıldığını, sonucun negatif çıktığı belirtiliyor. Yalman’ın İstanbul Kanlıca’da düzenlenen sade bir törenle toprağa verildiği ifade edildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin