Zarrab’ın borçlarıdan dolayı Ebru Gündeş’e haciz

ABD’de tutuklu bulunduğu cezaevinden ‘itirafçı’ olup çıkan İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab’ın borçları, şarkıcı eşi Ebru Gündeş’in kapısını çaldı.

Zarrab’ın sahibi olduğu Büyükçekmece’deki lüks sitede bulunan 47 gayrimenkulün toplam 25 bin TL aidat borcu sebebiyle Ebru Gündeş’e haciz ihbarnamesi gönderildi. İhbarnamede Zarrab’ın, Gündeş’teki hak ve alacaklarının 25 bin TL’lik kısmına haciz konulduğu bildirildi.

EBRU GÜNDEŞ HACZE İTİRAZ ETTİ

DHA’nın haberine göre, Büyükçekmece’deki sitenin yönetimi Reza Zarrab hakkında aidat borcu nedeniyle 25 bin TL’lik icra takibi başlattı. Zarrab’a ulaşılamayınca alacaklı avukatının talebi üzerine Ebru Gündeş’e haciz ihbarnamesi gönderildi. İhbarnamede borç sebebiyle Zarrab’ın Gündeş’in nezdindeki hak ve alacaklarının 25 bin TL’lik kısmına haciz konulduğu belirtildi.

Gündeş de avukatı aracılığıyla İstanbul İcra Müdürlüğü’ne itiraz ederek, Zarrab’ın kendisinden hak ve alacağının bulunmadığını savundu. Bu sebeble haciz talebinin yerine getirilemediğini bildiren Gündeş, haciz kararına itiraz etti.

BAKANLARA RÜŞVET DAĞITMIŞTI

Zarrab’ın 2010-2013 yılları arasında Türkiye’deki bazı bakan ve bürokratlara milyonlarca dolar ve birçok kıymetli eşyayı rüşvet olarak dağıttğı ortaya çıkmış ve tutuklanaraka cezaevine gönderilmişti. Ancak siyasi hamlelerle cezaevinden çıkarılan Zarrab, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘hayırsever iş adamı’ ilan edilmişti.

Mart 2016’da ise ABD’ye giriş yaparken ‘İran yaptırımlarını delme’ suçlamasıyla tutuklanan Zarrab’ın mahkemede ‘itirafçı’ olmasının ardından New York’ta lüks içinde yaşadığı tespit edilmişti.
Zarrab’ın Büyükçekmece’deki lüks sitede 47 daire ve dükkanı bulunuyor. Zarrab, bu gayrimenkulleri 22 Kasım 2011 tarihinde üzerine tescil ettirdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin