Zafer Çağlayan’a koruma aracı ve 200 litre benzin

ABD’de Reza Zarrab’ın tanık olduğu davada sanık durumunda olan ve Türkiye dışına çıkamayan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a devletin koruma aracı ve bedava benzin verdiği ortaya çıktı. CHP’nin soru önergesine cevap veren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş’a koruma araçları tahsis edildiğini ve araçlar için aylık 200’er litre yakıt verildiğini belirtti.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, eski Ekonomi Bakanlığı yapanlara araç tahsis edilip edilmediği, araç markaları ve aylık kaç litre yakıt verildiği ile ilgili sorular yöneltti. Bakan Zeybekci tarafından soru önergesine verilen cevapta şöyle denildi:

“Bakanlığımda görev yapan eski Bakanlardan Sayın Zafer Çağlayan ve Sayın Mustafa Elitaş’a birer adet 2013 model Renault Fluence marka koruma aracı tahsis edilmiş olup tahsis edilen araçlar aylık 200 litre dizel yakıt ile sınırlandırılmıştır” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin