Yusuf Yerkel’in 3 yaşındaki bebeği vefat etti

Soma’da yaşanan maden faciasının ardından polislerin yere yatırdığı madenciyi tekmelemesiyle tanınan Yusuf Yerkel’in 3 yaşındaki bebeği vefat etti. Yerkel bir süre önce bebeğinin sağlığına kavuşması için dua istemişti.

Yusuf Yerkel bebeği için dua istedi, sosyal medya insanlık dersi verdi

13 Mayıs 2014’te Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği faciadan bir gün sonra dönemin Başbakanı Erdoğan’ın müşaviri olarak bölgeye giden Yusuf Yerkel, polislerin yere yatırdığı bir madenciyi tekmelemesiyle hafızalara kazınmıştı. Yerkel, Frankfurt Başkonsolosluğu’na Ticaret Ataşesi olarak atanmış ve 28 Şubat 2022’de işe başlamıştı.

Yoğun bakımda tedavisi süren 3 yaşındaki Emir Zahit’in durumunun ağırlaşması üzerine Yusuf Yerkel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘‘Minik kuzumuz Emir Zahit’in durumu çok ağırlaştı. Dualarınızı bizden esirgemeyin…’’ diyerek dua istemişti.

Yerkel bugün yaptığı paylaşımda Emir Zahit’in yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadığını duyurdu. Yerkel paylaşımda, ‘‘Minik kuzumuz yavrumuz canımız Emir Zahitimiz melek oldu. Bu fani dünyadaki 3 yıllık çileli yolculuğunu tamamlayıp, ebedi aleme göç eyledi. Artık bize düşen, güzel bir sabırdır…’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

8 YORUMLAR

 1. neden bu haberi yaptınız? cocuk öldü, haketmişti zaten falan mi? Allah’tan belasını buldu iste mi? bence silin bu haberi, çocuğun babası nedeniyle böyle haber yapılır mi? oh oldu mu diyorsunuz? silin, çocuğun annesini, akrabalarını isyan ettirmeyin, kendinize kin duyulmasını ve düşmanlık edilmesini mi istiyorsunuz, devam böyle haberlere

  • Herkes söz ve davranışlarıyla karekterini aksettirir.

   Bu haberin yapılmasının nedeninin yine bir insanlık dersi olarak, “Bebeğinizin vefatına çok üzüldük. Başınız sağolsun, inşallah ötelerde size şefaatçi olur” denilmesi olduğunu düşünüyorum ve başta anne ve babası olmak üzere bütün yakınları için öyle diyorum. Allah sabr-ı cemil ihsan etsin.

   Tr724 okurlarının içinde dediğiniz gibi düşünecek tek bir insan olduğunu daha düşünmüyorum. Masum bebekler için böyle şeyler düşünenler karşı taraftakiler içinde aranmalı. Hoş aranmasa da onlar çıkıyorlar zaten…

  • Ben de seni kınıyorum, yiğitsen klavye arkasına saklanma. Git Soma’da ölenlerin ailesi karşısında aynı şeyleri mertçe haykır, tükürsünler yüzüne. Soysuzları savunmak senin gibilere düştü.

 2. Herkesin bir imtihanı var; failin de, yazanın da, okuyanın da, yorumlayanın da. Allah evlat acısı yaşatmasın. Allah yavruları da öksüz, yetim bırakmasın.

  Yunus nebinin (a.s) ümmetine nasip olan bu topluma nasip olur mu diye dua ediyordum, artık güneşin doğacağı yönü gözetliyorum.

 3. Allah rahmet etsin. Mekanı zaten cennettir. Geride kalanlar için sabır diliyoruz Allah tan her kim olursa olsun. Çok zor bir imtihan. Haberin veriliş tarzı çok gereksiz olmuş.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin