Yusuf Yerkel bebeği için dua istedi, sosyal medya insanlık dersi verdi

Soma’da yaşanan maden faciasının ardından polislerin yere yatırdığı madenciyi tekmelemesiyle tanınan Yusuf Yerkel 3 yaşındaki bebeğinin sağlığına kavuşması için dua istedi. Yerkel’in dua isteği üzerine AKP rejimi tarafından ‘terörist’ olarak yaftalandığı için sürgün hayatı yaşayan kişilerin de aralarında bulunduğu birçok kişi acil şifalar dileyerek Yerkel’e insanlık dersi verdi.

Soma’da 301 madencinin hayatını kaybettiği faciadan bir gün sonra dönemin Başbakanı Erdoğan’ın müşaviri olarak bölgeye giden polislerin yere yatırdığı bir madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel, Frankfurt Başkonsolosluğu’na Ticaret Ataşesi olarak atanmış ve 28 Şubat’ta işe başlamıştı.

Yoğun bakımda tedavisi süren 3 yaşındaki Emir Zahit’in durumunun ağırlaşması üzerine Yusuf Yerkel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ‘‘Minik kuzumuz Emir Zahit’in durumu çok ağırlaştı. Dualarınızı bizden esirgemeyin…’’ diyerek dua istedi.

Yerkel’in paylaşımının ardından birçok sosyal medya kullanıcı 3 yaşındaki bebeğe acil şifalar dileyerek dua etti. Babası Yusuf Yerkel’in yaptıklarından minik Emir Zahit’in sorumlu tutulamayacağına dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları adeta Yusuf Yerkel’e insanlık dersi verdi.

Dua edenler arasında AKP rejimi tarafından sürgün hayatı yaşamak zorunda kalan birçok kişi de yer aldı.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin