Yunan Ulaştırma Bakanı, tren kazasının ardından istifa etti: Bu trajik olay hiç yaşanmamış gibi devam edemem

Yunanistan Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis, tren kazası ardından “hayatını kaybedenlerin anısına bir saygı göstergesi olarak” istifa etti

Greek City Times’in aktardığına göre, Kostas Karamanlis, Larissa’da meydana gelen ve 36 kişinin ölümüyle sonuçlanan tren kazasının ardından Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Karamanlis istifasını “haksız yere aramızdan ayrılan insanların anısına asgari bir saygı göstergesi olarak” bir görev olarak gördüğünü ifade etti.

Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis tarafından yapılan açıklama:

“Tempi’deki demiryolu trajedisinin yaşandığı olay yerinden yeni döndüm. Yaşadığımız acı tarif edilemez.

Yunan demiryolunu 21’inci yüzyıla yakışmayan bir durumda teslim aldığımız bir gerçektir. Bu 3,5 yıl içinde bu gerçeği iyileştirmek için her türlü çabayı gösterdik. Ne yazık ki bu çabalar böyle bir kazayı önlemeye yetmedi. Bu hepimiz için ve şahsen benim için çok ağır bir durum.

Böylesine trajik bir olay yaşandığında, hiç yaşanmamış gibi devam etmek mümkün değil. Birkaç yıldır siyasetin içindeyim, ancak ülkemiz vatandaşlarının siyasi sisteme güvenmesini demokrasimizin gerekli bir unsuru olarak görüyorum. Buna siyasi sorumluluk denir.

Bu nedenle Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı görevinden istifa ediyorum. Haksız yere aramızdan ayrılan insanların anısına asgari bir saygı göstergesi olarak ve Yunan devletinin ve siyasi sisteminin ebedi hatalarının sorumluluğunu üstlenerek bunu yapmayı kendime görev biliyorum.

Tüm kalbimle bir kez daha kurbanların ailelerine acılarını paylaştığımı ve destek verdiğimi ifade ediyorum.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Üzüldük. Başınız sağolsun.
    Allah’tan yaralılara acil şifalar dileriz.

    Komşum, -afedersiniz böyle üzüntülü bir günde sormak ayıp ama- sizin kültürünüzde “helallik isteme” gibi bir kurum yok mu? İstifa niye? Bizde 35 değil, onun bin katından çok adam ölüyor; Cumhurbaşkanı çıkıp “helallik” istiyor.
    Olay bu yani!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin