YSK Başkanı bu özelliğiyle ilk kez sahnede: “Ben de imam hatipliyim; camiye giden yönetici istemediler”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, “Ezan sesi geldiğinde camiye giden yönetici istemediler. Sıkıntı buradaydı. Bu nedenle imam hatip ruhu ayakta. İmam hatipli olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Güven, Karesi Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesinde gerçekleşen “Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi Geleneksel Mezunlar Günü”nde yaptığı konuşmada, kendisinin de imam hatip lisesi mezunu olduğunu söyledi.

İmam hatipli olmaktan gurur duyduğunu anlatan Güven, şunları kaydetti: “İlk öğrencilerinden birisiyim. Yıllarca sıkıntı çektik, hamdolsun bugünlere gelindi. Bizim gibi sıkıntı çekenlerin daha çok birbirine kaynaşmış bir şekilde burada olduğunu görüyorum. Gençlerin de imam hatip ruhuyla buraya gelmelerini özellikle diliyorum, istiyorum. Sıkıntı sadece başörtüsünde değildi, hepimizeydi. Hep horlandık. Stadyumlara gittiğimizde bizimle alay ettiler. Bizi biraz da motive eden buydu. Hamdolsun bugün bu yerlere geldik. Ezan sesi geldiğinde camiye giden yönetici istemediler. Sıkıntı buradaydı. Bu nedenle imam hatip ruhu ayakta. İmam hatipli olmaktan mutluluk duyuyorum.”

YSK Başkanı Güven, 16 Nisan referandumunda oylama sürerken, mühürsüz zarftan çıkan, mühürsüz pusulaların geçerli sayılması kararıyla tartışıldı. O dönem günlerdir sokaklarda protesto gösterileriyle tepki gösterilen Sadi Güven’in 2015’te Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Balıkesir’e zeytin toplamaya gittiği ortaya çıkmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin