Yine tehdit etti: Seçimde farklı bir sonuç çıkarsa…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da kendilerinin istediğinin dışında bir sonuç çıkmaması gerektiğini anlattı.

AKP’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran’da istemedikleri bir sonucun çıkması halinde ‘Türkiye’nin telafisi zor işlere ev sahipliği yapacağını’ ilan etti. İstanbul’u teslim edemeyeceklerini söyleyen Soylu, “Eğer bu seçimde farklı bir sonuçla karşı karşıya kalırsak telafisi zor işlere Türkiye ev sahipliği yapar.” dedi.

Süleyman Soylu, AKP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen iftar programına katıldı. İftar sonrası kürsüye gelen Soylu, Türkiye’nin bugüne dek çok sıkıntılar çektiğini anlattı. İstanbul’un kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade eden Soylu, yine seçmeni tehdit etti: “Bu milletin kendisini idare etmesini hazmedemeyenler fırsat kollamaktadır. Onların mağlup edileceği tek yer vardır o da sandıktır, reydir, demokrasidir. Eğer bu seçimde farklı bir sonuçla karşı karşıya kalırsak telafisi zor işlere Türkiye ev sahipliği yapar. 20 gün kaldı. Şunlara İstanbul’u yerle yeksan etme fırsatını ne olur vermeyin.”

TELEVİZYONUN KARŞISINDA YIĞILIR KALIRIZ!

“Ne yaparlarsa yapsınlar. 19 gündür burada yapıyorum, bu arada kendi devlet işlerimi de yapıyorum. Diyor ki, ‘İstanbul’da durmasın’. Kim ne derse desin, 23 Haziran’a kadar burada dağ taş çalışacağız. 23 Haziran’da az çalıştığımızdan dolayı, eğer zikretmek istemediğim bir sonuçla karşılaşırsanız, o akşam sandıkların, televizyonun başında yığılıp kalırız hep beraber.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin