Yine Erdoğan’ın Savcısı düğmeye bastı: 16 rütbeli subay ile 44 öğretmene gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara merkezli 9 ilde sözde Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

Yazılı açıklamada, “F…/PDY’nin Jandarma Genel Komutanlığına yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin yapılan soruşturma kapsamında Ankara merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon ile 16 muvazzaf subay (7 albay, 9 yarbay) hakkında gözaltı işlemlerine başlanılmıştır” denildi

44 öğretmen hakkında gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ayrıca KHK ile kapatılan Hizmet okullarında görev yapan 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada, “KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin işlemleri devam etmektedir” denildi.

Operasyonları yapan yine Erdoğan’ın Savcısı

Operasyonlar için düğmeye basan ve AKP Lideri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nde kaldığı dönemde, cezaevinin Savcısı olan şimdinin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı olan Yüksel Kocaman, Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin aldığı, ‘sempati duymak ya da yayınlarını okumak F… üyeliği için yeterli değildir’ kararını tanımadığını ilan etmişti. “Yargıtay’ın kararının doğru olmadığını düşünüyorum” diyen Kocaman, “Karar şu aşamada bizi bağlamaz” ifadesini kullanmıştı.

Ankara’da 15 bin ByLock kullanıcısı tespit ettiklerini öne süren Kocaman, bu kişilerin bir kısmıyla ilgili henüz işlem yapamadıklarını söyleyerek, cadı avı hazırlığını da haber vermişti. Bu açıklamalardan sonra Ankara’da birçok operasyon yapıldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin