Yeşilçam’ın usta ismi Kartal Tibet son yolculuğuna uğurlandı

83 yaşında vefat eden Yeşilçam’ın usta ismi oyuncu, senarist ve yönetmen Kartal Tibet Zincirlikuyu Camii’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, sanatçılar Nuri Alço, Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, İlyas Salman, Kartal Tibet’in üvey oğlu Civan Canova, Kartal Tibet’in eşi Gündüz Tibet, oğlu Kanat Tibet, kızı Kumru Tibet katıldı.

Canova, törenin salgın önlemleri kapsamında dar kapsamlı bir katılımla yapıldığını söyledi. Ailesi taziyeleri kabul etti. Ardından cenaze namazı kılındı. Tibet, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KEMAL SUNAL DA DUALARLA ANILDI

Kartal Tibet’in cenaze töreni öncesi, 3 Temmuz 2000’de vefat eden Yeşilçam’ın usta ismi Kemal Sunal da mezarı başında eşi Gül Sunal, oğlu Ali Sunal ile kızı Ezo Sunal ve severleri tarafından anıldı. Sunal ve Tibet, kariyerleri boyunca 56 filmde birlikte çalışmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin