Yeniçağ Yazarı Demirağ: MHP’li muhaliflere yeni gözaltılar yapılacak

7 Eylül’de gözaltına alındıktan sonra aynı gün  serbest bırakılan Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, hükümetin Devlet Bahçeli ile birlikte MHP’li muhaliflere gözaltı dalgası başlatacağını yazdı. Milliyet’te çıkan haberdeki bilgilere dikkat çeken Demirağ, ‘Ülkücülere yeni dalga mı? başlıklı yazısında, “Kumpas davalarındaki tecrübelerime dayanarak Milliyet’in haberi, yandaşların daha önceki tutumlarını, özellikle havuz gazetesinin hedef göstermelerini yorumlayarak; “Ülkücüler hakkında MHP’ye sızma” iddiasının önümüzdeki günlerde farklı isimler, özellikle muhalifler hakkında gözaltı dalgasının başlatılacağını sanıyorum. Dahası ‘Gözaltında ülkücü yok. Yargının bileceği iştir.’ diyen Devlet Bahçeli’nin sözlerini değerlendirdikten sonra savcının soruşturmayı derinleştirme adına yeni gözaltılarla iddianame hazırlayacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.” değerlendirmesinde bulundu.

Milliyet’teki ‘Gülen’den MHP’ye sızma harekatı’ haberinin birçok bilgi yanlışlığını içerdiğini anlatan Demirağ, yine de olayı ciddiye aldığını belirtti. Demirağ’ın yazısında şu değerlendirmeler yer aldı: “Elde tek somut belge olmadan 3 sayfalık imzasız ihbar mektubu ile hareket etmek yasalara aykırıdır. Neticede kamuoyunda “MHP muhaliflerini sindirme” düşüncesi kendiliğinden oluşmuştur. Hatta bu girişimin Devlet Bahçeli’nin koltuğunu korumak, delegelerin demokratik hakkı olan olağanüstü kurultay talebini hukuksuzca engelleme girişiminden ibaret olduğu kanaati yayılmıştır.

Bugünden itibaren “MHP”ye sızma harekatı” adıyla yeni gözaltıları başlar ve zaten vesayet altına girmiş olan mahkemelerin dava açması gerçekleşirse, meşruiyet tartışmaları had safhaya ulaşacak. AKP iktidarının MHP yönetimi ile beraber operasyon yaparak ülkücü hareketi bölmeye çalıştığı ortaya çıkacaktır. Bu gerçekten hareketle bu sütunlardan uyarı görevimizi yerine getiriyoruz.Önümüzdeki günlerde o ihbar mektubunun peşine düşeceğiz. İsimleri belirleyenler ve yazanlarla ilgili ciddi bilgi akışı başladı. Her birini kamuoyuna açıklayarak maskelerinin düşmesini sağlamak da boynumuzun borcu.”

7 Eylül’de gözaltına alınan Yeniçağ yazarları Yavuz Selim Demirağ ve Servet Avcı tepkiler üzerine aynı gün serbest bırakıldı. Gazetenin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, gözaltına alınan diğer isim yazar Adnan İslamoğulları’nın 7 Eylül’den beri ifadesi alınmadı. Aynı operasyonlarda gözaltına alınan Ramazan Akgün, Mehmet Derebeyoğlu ve Kerim Çoraklık da ifadelerinin alınmasını bekliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin