Yeni Zelanda Başbakanı kafeye alınmadı: Gerekçe sosyal mesafe kuralları

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınında, sosyal mesafe kuralına uyarak kademeli olarak normalleşme planını devreye sokan Yeni Zelanda’da Başbakan Jacinda Ardern yemek için gittiği kafeye alınmadı. Gerekçe olarak da sosyal mesafe kuralları gereği kapasitenin dolu olması gösterildi.

Cumartesi günü başkenti Wellington’daki kafeye giden Başbakan Ardern’in kapıdan çevrilişini gören bir kişi, Twitter mesajında “Aman tanrım az önce Jacinda Ardern Olive Kafe’ye girmeye çalıştı ama kafe dolu olduğu için içeri almadılar” yazdı.

Yeni Zelanda’da kafeler ve restoranlar açılmış durumda. Ancak işletmelerden müşteriler arasında en az bir metrelik mesafenin korunması isteniyor ve işletme sandalye kapasitelerinin de bu kurala göre ayarlanması şartı aranıyor.

Ardern’in yaklaşık yarım saat bekledikten sonra kafeye girebildiği ifade edildi.
Ardern’in nişanlısı Clarke Gayford, Twitter’dan paylaştığı mesajda suçun kendisinde olduğunu söyledi ve önceden rezervasyon yaptıramadığını belirterek “Kafe işletmecisinin bir yer boşalır boşalmaz peşimizden koşup bizi davet etmesi çok inceydi. Servis de mükemmeldi” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin