İntihar eden işçinin 120 mesai arkadaşı karantinaya alındı!

Mersin’in Erdemli ilçesinde 3 gün önce kendini asarak intihar eden mermer ocağı işçisi Ümit K.’ya yapılan otopside koronavirüs testi pozitif çıkınca ailesi ve mesai arkadaşı 120 kişi karantinaya alındı.

İlçedeki dağlık alanda 14 Mayıs’ta meydana gelen olayda ağaca asılı halde erkek cesedi gören vatandaşlar durumu jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, cesedin bir mermer ocağında çalışan 4 çocuk babası 43 yaşındaki Ümit K.’ye ait olduğunu belirledi. Ümit K.’nin cenazesi otopsi için morga götürüldü. Otopsi sırasında yapılan testi pozitif çıkan Ümit K.’nin koronavirüs hastası olduğu için mi yoksa başka bir sorun nedeniyle mi intihar ettiği henüz öğrenilemezken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

120 İŞÇİYE KOVİD-19 TESTİ YAPILDI

Koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine Ümit K.’nin ailesi ve çalıştığı iş yerinde bulunan 120 kişi test için Erdemli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Ümit K.’nin ailesi ve iş arkadaşları, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek sıraya girip test yaptırdı. Testin ardından evlerinde karantinaya alınan vatandaşlar, test sonucunun çıkmasını beklerken, Ümit K.’nin cenazesi daha detaylı testler yapılmak üzere İstanbul’da bulunan bir pandemi hastanesine götürüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin