Yeni Türkiye; mafya devlet yönetiyor

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, eski AKP’li milletvekili Fevzi İşbaşaran’ı avukatına dövdürdüğü yönündeki açıklamalar, mafyayla yargı mensuplarının ilişkisini yeniden gündeme getirdi. KHK’lı Cumhuriyet Savcısı Dr. Hasan Dursun, ‘ranta’ dayanan söz konusu ‘kirli’ ilişkilerle ilgili önemli paylaşımlar yaptı. Avukatların adam dövdüğünü, hakim ve savcıların hukuksuzca insanların mallarına çöktüğünü anlatan Dursun, Danıştay saldırısında da bir avukatın tetikçi olarak kullanıldığını hatırlatıyor.

İşte KHK’lı Cumhuriyet Savcısı Dursun’un o paylaşımları:

DANIŞTAY TETİKÇİSİ DE AVUKATTI!

“Avukatlar adam dövüyor, hakim/savcılar mallara çöküp kişileri hapsediyor, akademisyenler cinayetlere fetva veriyor. Avukat Alparslan Arslan’ın yine başka bir “mafya” tarafından 17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay’a gönderilip yaptığı katliam tüm kamuoyunun malumu.”

AKIN ÖZTÜRK DE AVUKAT TARAFINDAN DARP EDİLMİŞTİ

“15 Temmuz tiyatrosu sonrasında Sincan cezaevine Akın Öztürk’ü darp etmesi için Avukat Mehmet Sinan İnce’nin gönderildiği iddia edildi. Medyada Avukat M.Sinan İnce’nin Alaattin Çakıcı’nın avukatı olduğu belirtilmişti. AKP iktidarının ortak unsurlarından mafya başka bir unsuru (avukatları) ile de 15 Temmuz sonrasında sahaya inmiş ve ‘operasyona’ iştirak etmişti. Tabi ki Akın Öztürk’e yapılanlar soruşturulmadı.”

MAFYA-YARGI KARDEŞLİĞİ

“Avukat İnce’nin ortadan kaybolduğu iddia ediliyor. Nerede bilmiyorum. Ancak yargının “mafya” ile organik ve amaç birlikteliği yapması; elde edilen ‘ranttan’ aldığı pay üzerinde durulmayı hak ediyor. Maalesef devlet mafyayla uğraşmıyor, devleti mafya yönetip yönlendiriyor.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin