Gençlerin Green Card sevinci Kılıçdaroğlu’nun uykusunu kaçırdı: Bu gece gözüme uyku girmedi

Amerika Birleşik Devletleri’nin her yıl düzenlediği kalıcı göçmen vizesi (Green Card) çekilişini kazandığı öğrenen gençlerin sevinç çığlıkları atması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uykusunu kaçırdı.

Akşam izlediği bir videoda Green Card çekilişini kazanan gençlerin sevinç çığlıkları attığına dikkat çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt dışına gitmek isteyen gençlere “Türkiye’de kalın” çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, akşam izlediği videoda Green Card (ABD’de kalıcı oturma ve çalışma imkânı sağlayan yeşil kart) başvurusu kabul olan gençlerin sevinç çığlıkları attığını ifade etti.

Gençlerin ülkeyi terk edecekleri için mutlu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Bu gece gözüme uyku girmedi. Eminim sizlerin de gözüne uyku girmiyor. Sizinle oturup dertleşmek istedim. Gençleri bu noktaya kimler getirdi. Gençleri ülkeyi terk edecek hale kimler getirdi. Çok üzgünüm, emin olun çok üzgünüm. Sizden biraz sabır istiyorum. Elinizden alınan tüm hakları size iade edeceğim. Tamamını telafi edeceğim. Vallahi de billahi de telafi edeceğim. Ülkenizde kalın, biz sizi seviyoruz.”

2 YORUMLAR

  1. Son 10 yılda ülkede neler oldu, uykusu şimdi kaçmış. Binbir ekmeklerle yetişmiş insanlar paçavra edildi, bu insanlardan ülkeyi kaçarak terkedenler oldu. Ülkede yoksulluktan intihar edenelerin sayısında ve işsizlikte patlama oldu ama gençlere ülkeyi terketmeyin diyor. Tıpkı cesur savcılar yok mu diye sorduğu günleri hatırladım. Devletin kendi yasaları, kurumları, şerefi paspas edildi ama uykusu şimdi kaçmış. Sorun değil bir bardak ballı ılık süt içsin, iyi gelir.

    Bu arada gençlere tavsiyem sakın onun ipiyle kuyuya inmeyin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin