Yeni parti için sinyali vermişti | Yavuz Ağıralioğlu: Türk milleti isterse kadro hazır

Seçim öncesi yaşanan kriz nedeniyle İyi Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, yeni parti kuracağı sinyalini verdi. Kadrolarının hazır olduğunu söyleyen Ağıralioğlu, “Önümüzdeki dönem Türk milleti, bütün meselelere yetebilecek bir kadroyu görmek isterse biz o görülmek istenen iradenin önünü arkasını bekleyeceğiz.” dedi.

Yavuz Ağıralioğlu, seçim öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklamasının ardından yaptığı eleştiriler sonrası İYİ Parti’den istifa etmişti. Geçtiğimiz günlerde, “Yeni nesil tertemiz bir siyasal dil alanı var. Bunun için gerekirse parti kuracağız.” sözleriyle gündeme gelen Aliağıroğlu, parti kurma hazırlıklarına ilişkin Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’a konuştu. Ağıralioğlu, “Önümüzdeki dönem Türk milleti, bütün meselelere yetebilecek bir kadroyu görmek isterse biz o görülmek istenen iradenin önünü arkasını bekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin mecburiyet seçimleri olduğunu belirten Ağıalioğlu, “Herkese son kez avans verildi. Tayyip Bey’e de son kez memleket teslim edildi, muhalefete de bu kadroyla son kez oy verildi. Muhalefet, bu kadar derde rağmen milletin ‘Memleketi düzeltin’ diyerek oy verebildiği taraf olamadı. İktidar ise bu kadar çözemediği ve hatta sebep olduğu probleme rağmen sorunları düzeltme fırsatını yeniden yakalayabildi.” dedi.

Kadrolarının hazır olduğunu ifade eden Ağıralioğlu, gençlerin de inisiyatif alabilecekleri bir alan açacaklarını belirtti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin