Mansur Yavaş 10 puan fark atınca Erdoğan: Anketlere güvenmiyorum

Katıldığı canlı yayında Ankara’daki seçim yarışına ilişkin bir soruya cevap veren AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’daki anket sonuçları sorusuna “Anket sonuçlarına güvenmiyorum” cevabını verdi. Ankara’da AKP adayı Mehmet Özhaseki’ye karşı, Mansur Yavaş’ın oy oranını 10 puan farka çıkarttığı anketlere yansımıştı.

Erdoğan CNN Türk-Kanal D ortak yayınına katıldı. 31 Mart belediye seçimlerine yönelik sunucu Hakan Çelik’in “Ankara’daki yarışı nasıl görüyorsunuz? Son günlerde kamuoyun yansıyan haberlerde başa baş gittiğine dair iddialar yansıyor. Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir?” sorusuna Erdoğan kaçamak cevap verdi.

Erdoğan şu değerlendirmeyi yaptı: “Ben çok açık net bir şey söyleyeyim, bu anketler vesaire bunlara pek güvenim kalmadı. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde gördük bir tanesi belki yakın tutturuyor. Çoğu açık ara kaybetti tutturamadı. (…) Bizim buradaki bakmamız gereken şey şu, Ankara’da tecrübe ve dürüstlüğü önem arz ediyor. Biz Ankara’ya çok önemli bir ismi koyduk, Mehmet Özhaseki Bey Kayseri’de 5 dönem belediye başkanlığı yapmış bir isim. Daha sonra kendisini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na getirdik, Mehmet Bey Doğu’daki bütün imkânlarıyla her şeyi ile gitti her şeyi göze aldı biz de her türlü desteği verdik.”

MANSUR YAVAŞ 10 PUAN FARK ATIYOR

Anketlerde başkent Ankara’da Mansur Yavaş hep önde çıktı. En son Pollmark Araştırma şirketi, Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığı için yaptığı son anketin sonuçlarını açıkladı. 19 Şubat’ta tamamlanan çalışmanın sonuçlarına göre Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki’nin en az 10 puan önünde. Pollmark’ın, 10-16 Şubat 2019 tarihlerinde, 5 bin 40 kişi ile gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre; Mansur Yavaş yüzde 42,1 oranında oy aldı. Cumhur İttifakı’nın AKP’li adayı Mehmet Özhaseki ise yüzde 32’de kaldı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin