Yaşama alanlarına bina yapılınca domuzlar mahallede yiyecek aradı!

Aydın Kuşadası’nda dağlık alana yakın kurulan Ege Mahallesi’nin sokaklarını domuzlar bastı. Dağda aç kalan bir domuz sürüsü, mahalledeki parklarda ve zeytinliklerde yiyecek aradı.

Yaklaşık 10 domuzdan oluşan sürünün Kuşadası’nın en yüksek noktası olan Pilav Dağı bölgesinde yaşadığı belirtiliyor. Domuzların yiyecek araması mahalle sakinleri tarafından fotoğraflandı.

Söz konusu haber bazı sitelerde “Kuşadası’nda domuz sürüsü şehre indi” başlğı ile verildi. Çevre konularına duyarlılığı ile tanınan sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından haberi paylaşarak, “Doğru Başlık : Yaşam alanlarına inşaat yapılan domuzlar yiyecek bulmak için şehre indi.” ifadelerini kullandı.

Levent daha sonra paylaştığı mesajında az önceki tivitiyle ilgili içine bir şüphe doğduğunu belirterek yaptığı araştırmanın neticesini şöyle anlattı: “4 saat içinde Milli Parklar, yöre insanları ve Kuşadası Belediye Başkanı İle görüştüm. Çıkan sonuç şu: 1) Evet orada bir Milli park var ama 20-25 km ileride. Domuz sürüsü oradan gelmemiş. 2)Yeni yapılaşmalar yöre canlılarını şehre itiyor.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin