Yargıda koronavirüs önlemi!

Adalet Bakanı Gül, yargıdaki koronavirüs salgınına karşı alınacak önlemleri açıkladı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik alınacak önlemleri açıkladı.

Bakan Gül, 60 yaş üzeri hakim ve savcılar idari izinli sayılacağını ve avukatlar görüşlerinin kapalı yapılacağını söyledi. Ertelenen duruşmaların UYAP üzerinden duyurulacağını kaydeden Gül, sosyal medyada dolaşan “gizli” ibareli sahte belgeyle ilgili soruşturma başlatıldığını da söyledi.

Gül’ü açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Cezaevlerinde şu ana kadar virüse rastlanmadı. Ertelenen duruşmalar UYAP üzerinden duyurulacak. 60 yaş üzeri tüm personelimiz hâkim ve savcılar dahil idari izin yürürlüğe girmiştir. Nöbetçi noterlik uygulaması yeni bir duyuruya kadar ertelendi. Tüm adliyelerde temizlik çalışmaları titizlikle yapılmakta. Ceza infaz kurumlarına ilişkin tedbirler alınıyor.

Sağlık Bakanlığımızın tüm tavsiyelerini yerine getirmekteyiz. Kurumlara yeni girişte ön muayene yapılıyor, hastalık varsa kabul edilmiyor. Sorun olmayanlar ayrı bir bölümde tutuluyor. Bilim Kurulu’nun bir tavsiyesi daha, görüşleri ertelemiştik. Acil ve gerekli hallerde kapalı görüş yapılacak. Dışardan gelen herkese maske ve eldiven veriliyor. Hükümlü ve tutukluların sağlığı devlete emanettir. Sosyal medyada dolaşan belgeyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Denetimli serbestlik kapsamında hükümlülerin toplu olarak yaptıkları tüm faaliyet ve çalışmalar sona erdirilmiştir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin