Yandaş medyayı protestonun yeni adı #KapatGitsin ‘e yasak geldi

​Milyonlarca yurttaşın katıldığı “TAMAM” kampanyasının ardından başlatılan ve büyük destek bulan ‘Kapat Gitsin’ buluşmaları yurttaşların medyanın tek sesliliğine yönelik isyanının simgesi haline geldi.

‘Kapat Gitsin’ etkinlikleri çerçevesinde Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda cumartesi günü düzenleneceği duyurulan büyük buluşma, etkinliğe saatler kala Beşiktaş Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.

Yasaklama kararı yarın saat 15.00’te Beşiktaş Kartal heykeli önünde basın açıklamasıyla protesto edilecek.

Kararın ardından açıklama yapan Birleşik Haziran Hareketi şu ifadeleri kullandı:

“Bir hafta boyunca İstanbul’un birçok noktasında söz konusu etkinliğin çalışmaları yapılıyordu. Medyanın tek sesliliğine, halkın haber alma hakkının gasp edilmesine karşı bağımsız medyanın buluşacağı, halk kürsüsünün kurulacağı kuracağımız etkinlik bu kararla keyfi biçimde engellendi. Çok değil bir gün önce açıklanan AKP Seçim Beyannamesi’nde yasaklarla mücadele edileceği hamaseti yapılırken bir gün sonra söz konusu buluşmamızın yasaklanması AKP’nin bu konuda ne kadar ‘samimi’ olduğunu gözler önüne sermiştir.

Karanlığa ve çürümüş düzene Tamam diyen milyonlar bu keyfi uygulamalara teslim olmayacak, yasaklara da #Tamam diyecektir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin