Yandaş gazeteci Turgay Güler vatandaşlarla dalga geçti: ‘Kuru fasulye dağıtılsın, herkes kendi gazını üretsin’

AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Turgay Güler’in katıldığı televizyon programında ‘elektrik nasıl ucuzlatılacak?’ sorusuna verdiği cevap tepki çekti. Ekonomik kriz ve fahiş faturaların altında ezilen vatandaşlarla dalga geçen Turgay Güler, “Topluma kuru fasulye dağıtılacak, herkes kendi gazını kendisi üretecek” dedi.

Elektrik ve doğalgaz zamları ve yüksek faturalar, AKP’ye yakınlığıyla bilinen CNNTürk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programında tartışıldı. Programa Turgay Güler, Hakan Bayrakçı, Bedri Baykam ve Zafer Şahin katıldı.

Zamlara ilişkin yorum yapan Bedri Baykam, “Elektrik devletin kontrolünde daha insaflı dağıtılamaz mı, bu özelleştirmeler geri alınamaz mı?” dedi.

Baykam’ın sözleri üzerine Takvim Gazetesi’nin Ankara temsilcisi Zafer Şahin, “Allah aşkına nükleer yapmayalım, HES’leri yapmayalım, peki bu elektriği nasıl ucuzlatacağız?” diye karşılık verdi.

Gazeteci Turgay Güler ise yorumuyla tepki çekti. Güler’in “Benim çözümüm var; topluma kuru fasulye dağıtılacak, herkes kendi gazını kendi üretecek” sözleri kısa sürede gündem oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı Güler’e tepki gösterdi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin