Çiftçinin traktörünü haczeden devlet bankası yandaş Serdar Ortaç’ın borcunu 8 ay öteledi

Bir dönem kumar borçlarıyla gündemden düşmeyen yandaş sanatçı Serdar Ortaç, “Son aldığım krediyi ödeyemediğim için koskoca devlet bankası, ‘Sen Serdar Ortaç’sın seni mahkemeye verir miyiz evlat?’ dedi ve borcumu 8 ay erteledi.” dedi.

Posta’dan Ona Çınar’a konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen şarkıcı Serdar Ortaç aldığı krediyi ödemeyince devlet bankasının borcunu 8 ay ötelediğini söyledi. Servetini kumar masalarında kaybeden Serdar Ortaç, “Son aldığım krediyi ödeyemediğim için koskoca devlet bankası, ‘Sen Serdar Ortaç’sın seni mahkemeye verir miyiz evlat?’ dedi ve borcumu 8 ay erteledi. Ama özel banka olsa belki donumu alırdı.’’ diye konuştu.

”OTURDUĞUM EVİN TÜM SOKAĞI, TÜM MAHALLE BENİMDİ”

Zamanında çok yatırım yaptığını belirten Ortaç, “Oturduğum evin tüm sokağı, tüm mahalle benimdi. Eski Ali Sami Yen’in yanında 12 katlı plazam vardı. Babadan kalma fabrika. O hâlâ duruyor şükür. Diğer hepsi kötü alışkanlıklarımdan dolayı gitti. Ticari aklım yok benim. Ha şu an evim var, stüdyom var. Ama zamanında kazandıklarımı doğru değerlendiremedim maalesef.

Valla en son aldığım krediyi ödeyemediğim için koskoca devlet bankası “Sen, Serdar Ortaç’sın, seni mahkemeye verir miyiz evlat…” diyerek borcumu sekiz ay erteledi. Ama özel banka olsa belki donumu alırdı.’’ şeklinde konuştu.

”ERDOĞAN’IN LİDERLİĞİNE DE AŞIĞIM”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğine aşık olduğunu kaydeden Serdar Ortaç, ‘‘Ben Atatürkçüyüm. Cumhuriyeti kuran Ata’ma hayranım, aşığım. Ama Erdoğan’ın liderliğine de aşığım. Bana göre şu an tek lider Erdoğan’dır. Böyle söyleyince bana “Tayyip’çisin” diyorlar. Yahu öyle bir şey yoook! Vatandaşı kim koruyorsa benim için lider odur. Erdoğan da vatandaşını koruyor. Durum bu.’’ dedi.

TEPKİ ÇEKTİ: ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜNÜ ALAN BANKA MI?

Serdar Ortaç’ın sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. Kullanıcılar Ortaç’ı eleştiri yağmuruna tutarken “Gariban çiftçi banka önünde kendini yaksın ama kumarcının borcu ertelensin, güzel adalet!”, “Çiftçinin tarlasını traktörünü utanmadan alan banka mı?”, “Serdar Ortaç’ın kumar borcuna af mı? İnanmıyorum”, “Devlet bankası sıradan vatandaşın borcunu ertelemez ama!”, “Sinir krizi geçireceğim”, “Serdar Ortaç’ın kumar borcunu da ödüyoruz yani. Şahane”, “Bu şarkıcının ayrıcalığı nereden geliyor?” şeklinde yorumlar yazdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin