Kaçırılan Gökhan Güneş’in yakınları ve arkadaşlarına polis müdahalesi: 12 gözaltı

İstanbul Başakşehir’de 4 gün önce işyerinin önünden kaçırıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Gökhan Güneş’in akıbetini sormak için İkitelli Şehit Zeki Kaya Polis Karakolu önünde toplanan ailesi ve yakınlarına polis müdahale etti. Polis 12 kişiyi yaka paça gözaltına aldı.

İstanbul Başakşehir’de elektrikçi olarak çalışan sosyalist Gökhan Güneş 20 Ocak’ta 5 kişi tarafından güpegündüz kaçırıldı. Güneş’in kaçırılma görüntüleri bir güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken ailesi Gökhan Güneş’i kaçıranların polis olduğu söyledi.

Güneş’in ailesi ve arkadaşları İkitelli semtinde bulunan Cemevi önünde toplanarak, “Gökhan Güneş’i bulacağız”, “Gökhan Güneş nerede” sloganlarıyla İkitelli Şehit Zeki Kaya Polis Karakolu’na yürüyüş düzenledi.

Karakol önünde açıklama yapan Güneş’in ablası Nurhayat Güneş, kardeşinin 4 gün önce kaçırıldığını, hiçbir girişmelerine cevap verilmediğini söyledi. Kardeşinin polis tarafından kaçırıldığını belirten Güneş, “Kardeşimi kaybetmelerine izin vermeyeceğiz. Kardeşimi bize vermedikleri sürece İçişleri Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde olacağız. Her gün sesimizi bir yerde yükselteceğiz.” dedi.

Güneş’i arayacaklarına kendilerine kamera görüntülerini veren belediye çalışanlarına soruşturma başlatıldığını belirten Güneş, “Gökhan Güneş’i alacağız, onu sokak sokak aramaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Karakol önündeki eyleme katılan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyeleri de, “Gökhan Güneş’i bulana kadar bulunduğumuz her sokakta Gökhan’ı sormaya devam edeceğiz.” dedi.

Alkış ve sloganlarla Gökhan Güneş’in kaçırılmasını protesto eden gruba polis müdahale etti. Güneş’in yakınları ve arkadaşları yaka paça gözaltına alındı. Gökhan Güneş’in kardeşleri Nurhayat Güneş, Gülhayat Güneş, Sinem Güneş, halası Zübeyde Güneş, kuzeni Nazlıcan Güneş, HDP PM üyesi Helin Yılmaz, Ezgi Gökçay, Ferhat Harun Pehlivan, Bedran Çoğaltay, Tanya Kara, Ela Deniz Albayrak, Özge Doğan’ı polis tarafından darp edildi.

Bu arada Gökhan Güneş’in avukatı Sezin Uçar da Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na kaçırılmayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin