Van’da terör saldırısı, 50 yaralı

PKK’lı teröristler Kurban Bayramı’nın ilk günü Van kent merkezinde bomba yüklü aracı infilak ettirdi. var. Patlama saat 10.50’de halkın bayram sevincini yaşadığı kentin en merkezi yeri olan Beşyol Mevkii’nde meydana geldi. Van Valiliği’ne 200 metre uzaklıkta, işyerlerinin yoğun olduğu ve AK Parti il binasının da bulunduğu yerdeki kulakları sağır eden patlamayla birlikte, ortalık savaş alanına döndü. Patlamanın olduğu noktanın valilik binasına 200 metre uzaklıkta olduğu belirtiliyor. saat 10.50’de infilak ettirilmesi sonucu 4’ü polis, 4’ü İran vatandaşı, 50 kişi yaralandı. RTÜK, patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirdi.
Çok sayıda kişi yaralanırken, çevredeki binalar büyük hasar gördü, araçlar ve binalardan alevler yükseldi. Bölgeye güvenlik güçleriyle, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan çok sayıda kişi ambulanslarla hastanelere taşınırken, itfaiye ekipleri ve TOMA’lar alevleri söndürdü.

MİLLETVEKİLİ KAYATÜRK: ÖRGÜT ÇILDIRMIŞ

Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Van’daki saldırıda 11 yaralı olduğunu belirterek “Örgüt çıldırmış bir şekilde bütün vahşiliğini ortaya koyarcasına ne sivil diyor, ne bina diyor, ne mezarlık diyor. Her tarafa gerçek cani yüzünü gösteriyor.” dedi.

BEŞİR ATALAY: SALDIRI BOMBA YÜKLÜ MİNİBÜSLE YAPILDI

AKP Van milletvekili Beşir Atalay saldırının olay yerine park edilen bomba yüklü bir minibüsle yapıldığını belirttti. Atalay, şunları kaydetti: “Burası Van’ın merkezidir. Beşyol kavşağı önemli bir merkezdir. Demokrasi nöbetleri de orada yapılmıştır. Orada bir bomba yüklü araç, getiriliyor park ediliyor ve o patlatılıyor. Ama hamd olsun o bina bizim binamız parti binamız zaten, bizim bayramlaşmamız yoktu, yarın programımız. Ama orada polis noktası vardır, önemli bir nokta. Tabi bir hedef de orası. Orada birkaç polisimiz yaralı. Bize verilen şu anda bilgi hastanelerimizde biri ağır yaralı, hayat riski taşıyan bir yaralımız var. Diğerleriyle ilgili hayat riski ifade edilmiyor.”

van teror1.jpeg van teror2.jpeg van teror3.jpeg

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin