Van’da polis zihinsel engelli genci böyle dövdü: “Halka reva görülene bakın yazıklar olsun”

HDP’li Van Belediyesi’ne AKP iktidarı tarafından kayyım atanmasından sonra başlayan protestolara polisin sert müdahalesi devam ediyor. Gösterilere katılan Fırat Koç isimli genç, polisin saldırısından kaçmak için bir kahvehaneye sığındı. Ancak peşinden gelen polisler tarafından dövülmesi saniye saniye kaydedildi. Koç’un zihinsel engelli olduğu ortaya çıktı.

Durumu protesto eden HDP’li vekil Ömer Faruk Gergerlioğlu ise görüntüleri paylaştı ve şu açıklamayı yaptı:

“Van’da şu görüntüye bakın halka reva görülene bakın yazıklar olsun! Bu kamu görevlileri yargılanmazsa Türkiye’de ve dünyada kimseye bir şey anlatamazsınız!” dedi. Gergerlioğlu 3 gündür Van’da olayların olduğunu ve polisin sert müdahalesinin devam ettiğini aktardı.

İşte o görüntüler;

‘Polisin darp ettiği genç zihinsel engelli’

Gergerlioğlu daha sonra yaptı başka bir paylaşımda ise “Bir de bu.!Van’da insafsızca dövülen gencin zihinsel engelli, askerlikten muaf edilmiş bir kişi olduğu ortaya çıktı Bu nasıl bir vicdansızlıktır? Zihinsel engelli birine bunu yapan normal kisiye neler yapmaz..!?” ifadelerini kullandı.

AKP’li vekil Van’da yaşanan görüntüye isyan etti: Korkunç!

Görüntülerde sosyal medyada büyük tepki toplarken polisin uyguladığı şiddete AKP’li Mustafa Yeneroğlu bile isyan etti.

Yeneroğlu sosyal medya hesabından, “Van’daki bu görüntüler korkunç! Hukuk içinde görevini yapan emniyet güçlerimizi de zan altında bırakan bu vahşet kabul edilemez! Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır.” paylaşımında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin