Van belediyesine atanan kayyım, göreve bu fotoğrafla başladı!

Fotoğraf: DHA

İçişleri Bakanlığı’nca hakkındaki terör soruşturması gerekçe gösterilerek görevden alınan HDP’li Bedia Özgökçe Ertan’ın yerine atanan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, sabah saat 08.30 sıralarında belediye binasına gelerek, kayyımlık görevine başladı.

DHA’nın haberine göre Vali Bilmez, makam odasına geçtikten sonra ilk olarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını makam odasına astı. Ardından gazetecilere açıklama yapan Bilmez, şeffaf belediyecilik vurgusu yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirildiğini belirten Vali Bilmez, şunları kaydetti:

“İçişleri Bakanlığı tarafından sürdürülen terör soruşturmaları ve kavuşturmalar nedeniyle İçişleri Bakanlığı’mız, büyükşehir belediye başkanını görevden uzaklaştırdı. Bu durumda kedisine bugün sabah saatlerinden itibaren iletildi.

Van Valisi Bilmez, “Cumhurbaşkanı’nın fotoğrafı daha önce asılıydı; ancak indirilmişti. Biz de o fotoğrafı cumhuriyetimizin kurucusu olan Atatürk’ün fotoğrafının yanına tekrardan astık” dedi. (Fotoğraf: DHA)

“Fotoğraf indirilmişti, biz tekrar astık”

Aynı gün İçişleri Bakanlığı’mızın talimatı ile belediyeye kayyum olarak atandım. Şu anda görevime başladım. Burada şunu belirtmek istiyorum; çalışanların aşına, ekmeğine karışmadan çalışacağız. Van Belediyesi’nin imkanlarını, Van halkına kullandıracağız. Şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz, herkese eşit mesafede davranacağız. Burada vatandaşımızla ve Van halkı ile birlikte el ele verip, bu kente hizmet edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafıyla ilgili soru üzerine Vali Bilmez, “Cumhurbaşkanı’nın fotoğrafı daha önce asılıydı; ancak indirilmişti. Biz de o fotoğrafı cumhuriyetimizin kurucusu olan Atatürk’ün fotoğrafının yanına tekrardan astık” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin