Validen Erdoğan propagandası: “Bi taraftan yollar yapıyo, bi taraftan beller yapıyo, Osmanlı torunu”

Yozgat Valisi Kadir Çakır, adeta bir siyasetçi gibi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın propagandasını yaptı.

Sosyal medyada yayınlanan bir videoya göre, Vali Çakır 15 Temmuz’la ilgili düzenlenen bir programdaki konuşmasında Erdoğan’a övgüler yağdırdı. Erdoğan’ın 2002’de milletvekili yapılmadığını anlatan Çakır, sonraki dönemlerde sürekli önünün kesilmek istendiğini ancak her defasında başarısız olunduğunu anlattı.

Vali Çakır’ın kullandığı dikkat çekici ifadeler şöyle:

“… Bu arada, tabi milletin lideri Tayyip Erdoğan, bi taraftan yollar yapıyo, bi taraftan beller yapıyo, bir taraftan ekonomiyi düzeltti, bir taraftan yedi düvelle savaşıyo. Hatta ne yaptı, Davos’ta oturdu, onlara onların diliyle cevap verdi. ‘One minute’ dedi. Ne demek ‘one minute’?, ‘Bi dakka’ demek. Dur gardaşım dur! Senin öle alaşağı ettiğin insan yok artık burda. Burda Osmanlı torunu var Osmanlı…”

Söz konusu videoya sosyal medyadan birçok tepi geldi. Bunlardan biri de Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’dı. Videoyu paylaşan İslam, “Tam Yozgat için de ‘Büyükşehir Çalışıyor’ yazacaktım ki, Yozgat’ın Belediyesi’nin büyükşehir özelliği olmadığı aklıma geldi. Bu boşluğu vali dolduruyor.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin