Umut Özkırımlı’nın kanser hastası oğlu için bağış hesabı açıldı

İsveç’te yaşayan akademisyen Umut Özkırımlı’nın iki yıldır kanser tedavisi gören oğlu Luca’nın, ABD’de devam edecek tedavisinin masrafları için bir bağış hesabı açıldı.

Minik Luca’ya, henüz yaşı bile dolmamışken, çocukluk çağında görülen ve bir çeşit sinir sistemi kanseri olan ‘yüksek riskli nöroblastonu’ teşhisi kondu.

Bu teşhis konan hastaların tamamen iyileşme şansının düşük olduğunu aktaran Özkırımlı, “Dünyanın bu bölgesinde denenebilecek her şey denendi, mümkün olan tüm tedaviler uygulandı, artık burada yapılabilecek bir şey kalmadı” diyerek, tedavi için bir de ABD’de şanslarını deneyeceklerini belirtti.

Özkırımlı, oğlu Luca’nın hastalığının nasıl teşhis edildiğini şu sözlerle anlattı:

“Luca’nın diş etlerinde bir şişkinlik fark ettik. Cerrahın da incelemesinden sonra bize onkoloji servisine gitmemiz gerektiği söylendi. Ertesi sabah için bir MR randevusu ayarlandı. Ve 21 Şubat 2014’te oğlumuzun çenesinde bir tümör olduğu söylendi.”

New York’taki Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi’nde uygulanan deneysel bir tedavi yöntemi olduğunu belirten Umut Özkırımlı, bu tedavinin yaşama şansını yüzde 10’lardan yüzde 80’lere çıkarabildiğini de kaydetti.

Şu ana kadar Luca için gerekli olan 150 bin doların 136 bini toplandı. Gelişmeler, Umut Özkırımlı’nın Twitter adresinden takip edilebilir.

DESTEK İÇİN: Lucacan.com

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin