Ulaştırma Bakanlığı’nın işlettiği Marmaray’dan görüntü yayınladı, İBB’yi eleştirdi: ‘Bu nasıl bir aymazlık!’

Eski AKP Milletvekili Metin Külünk, sosyal medya hesabından Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı TCDD tarafından işletilen Marmaray’daki yoğunluğu gösteren bir video paylaştı.

“Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!” diyen Külünk’ün yayınladığı videoda Marmaray’ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından işletildiğini sanarak eleştirilerde bulundu.

Külünk yaptığı paylaşımda, “Burası İstanbul/Marmaray. Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır! Lütfen yerel de ki;kamu ve yerel yöneticiler çok başarılı yönetilen bir süreçte sorumluluklarının daha da farkında olarak ve tehlikenin henüz geçmediğini unutmadan hükümetimizin titizliğine ayak uydurmaları gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

Külünk’ün Twitter hesabından yayınlanan görüntüleri çeken kişi ise “Görüyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu an çalışmıyor. Görmüş olduğunuz herkes şu an risk altında. Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk var şu anda. İnsanlar burada üst üste, sosyal mesafe diye birşey yok. Belediyeciliği bu kadar kötü yapan, bu kadar kötü yönetimin içerisinde olduğunu görüyorsunuz.” demesi dikkat çekiyor.

İBB BEYAZ MASA’DAN METİN KÜLÜNK’E TCDD HATIRLATMASI!

Daha sonra ise İBB Beyaz Masa’dan AKP’li Metin Külünk’e Marmaray’ın işletmesinin TCDD olduğunu hatırlatan şu mesaj atıldı:

“Metin Bey Merhaba, Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin