Turkuvaz Medya’nın hedef gösterdiği Berna Laçin: Hakkımdaki suçlamaların tamamı yalan

Turkuvaz Medya Grubu, yazılı bir açıklama yaparak, Berna Laçin’in ekran yüzü olduğu hiçbir reklamı yayımlamayacağını açıkladı. Açıklamadaki iddiaların doğru olmadığını belirten Laçin, “Bu açıklama ile ilgili suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyuna bildiririm. Hakkımdaki suçlamaların tamamı yalandır” dedi.

Sabah, ATV, A Haber, Takvim gibi yandaş yayın kuruluşlarına sahip Turkuvaz Medya açıklamasında, Berna Laçin’den, ‘baş örtüsü düşmanı’, ‘Medine’ye hakaret eden’ ve ‘provokasyon peşinde koşan bir kişilik’ olarak söz edildi. Ayrıca Laçin’le çalışan markalar da isim verilmeden hedefe konuldu.

“Berna Laçin’in yer aldığı hiçbir reklamı yayınlamayacağımızı bir kez daha açıklamakta fayda görüyoruz” denilen Turkuvaz Medya Grubu’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Sosyal medya paylaşımları ile toplumun milli ve manevi duygularını rencide edici açıklamalar yapan ve sayısız provokasyona imza atan sunucu Berna Laçin, hâlâ bazı markaların ekran yüzü olarak TV kanallarında, gazetelerde ve internet sitelerinde boy göstermeye devam ediyor. Toplumun kutsal değerlerine saygısı olmayan ve her fırsatta bu değerlere hakaret etmekten çekinmeyen Berna Laçin’in ünlü markaların erkan yüzü olarak ulusal medya kuruluşlarında boy göstermesini kabul etmiyoruz. Turkuvaz Medya Grubu olarak, Berna Laçin’in hiçbir reklamına internet sayfalarımızda yer vermeyeceğimizi açıklamakta fayda görüyoruz.”

‘BU SUNİ GÜNDEMİM PARÇASI OLMAYACAĞIM’

Twitter hesabından açıklama yapan Berna Laçin, açıklamadaki ifadelerini doğru olmadığını ve suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Laçin, “Bu açıklama ile ilgili suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyuna bildiririm! Hakkımdaki suçlamaların tamamı yalandır! Başörtüsü yasağını desteklediğime dair uydurma iddia, kamuyu aldatmak ve iftira atmaktır! Not: Benimle ilgili tek bir mahkeme, suç, ceza ve soruşturma yoktur” ifadelerini kullandı.

“Sadece başörtüsü değil her konuda özgürlükten taraf durduğum ortadadır” diyen Laçin şöyle devam etti:

“Başörtüsü ile ilgili her fırsatta kadınların özgür seçimlerinden yana olduğunu dile getirdim. Bugüne kadar böyle çirkin bir dedikodu ve iftira ile hiç karşılaşmadım. @TurkuvazMedyaHR
derhal tekzip etmelidir! Bu suni gündemin parçası olmamak için konuyu kapatıyorum ve hukuka başvuruyorum.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin