Ulaştırma Bakanı’ndan ilginç yorum: Oger’in borcu Telekom’u etkilemez [Ekonomi Gündemi]

Türk Telekom’un sahibi konumundaki Oger Telekom’un bankalardan aldığı kredi taksitlerini ödeyememesine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’dan ilginç bir yorum geldi: “Oger Telekom’un borcu, Türk Telekom’un işleyişini, mali durumunu etkilemez.”

Arslan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Türk Telekom’un borçlarına ilişkin soru üzerine Türk Telekom ortaklarından Oger Telekom’un borcunun, Oger’in kendi meselesi olduğunu ve Türk Telekom’un işleyişini etkilemeyeceğini iddia etti. Türk Telekom’un 10 yıl sonra devlete devredileceğine dikkat çeken Arslan, “Şirketin devredildiği anda da o güne kadar yapması gereken yatırımları yaparak zamanın teknolojisine uygun olarak sistemini devam ettirmesi lazım. Bunun takibini yapıyoruz. Aksi takdirde, mevcut haliyle devam ederse 10 yıl sonra görece olarak diğer şirketlerin gerisinde kalmış olacaktır” diye konuştu.

Sansür, kamu düzeni içinmiş

Bakan Arslan, sosyal medyaya yönelik erişim engellerini ise kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesine yönelik olduğunu öne sürdü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin