Uğur Dündar, böyle uyarmış: Bunların gözü kara İsmail, insanları harcarlar

İBB başkan adayları Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katıldığı ‘açık oturum’un moderatörlüğünü üstlenen İsmail Küçükkaya, kendisine yöneltilen eleştirilerden sonra, Uğur Dündar’ın program teklifini reddetmesini haklı bulduğunu söyledi.

Küçükkaya Dündar’ın kendisini “Bunların gözü kara İsmail, insanın canını yakarlar, insanları harcarlar” diye uyardığını da açıkladı.

Fox TV’deki programında hakkında yöneltilen, “İmamoğlu’na soruları verdi” eleştirilerine “Kesinlikle böyle bir şey olmadı” diyerek defalarca cevap veren Küçükkaya, bu sabah izleyicilerinden gelen bir mesajı okuyarak, Uğur Dündar’a hak verdiğini ifade etti.

“Sizlerle biraz dertleşebilir miyim?” diyen Küçükkaya, izleyicisinden gelen şu mesajı okudu: “İsmail Bey tecrübe budur işte. Şimdi anlamışsınızdır; Uğur Dündar niye vazgeçti, siz nasıl kumpasa geldiniz?”

Küçükkaya bu mesaja cevap verirken, kazandığı tecrübeyi de şöyle anlattı:

“Böyle çok mesaj geliyor. Evet bir kumpas var mı? Bir kumpas var! Çünkü ben inandım. Tabi Uğur Dündar büyüğümle konuştum. Anladım onun kaygılarını, uyarılarını, nasihatlarını dinledim. Ama yayının kendisine dair güvenim sonsuzdu.

Ben Binali Yıldırım’a da sordum; ‘Yayında ne vardı?’ dedim. ‘Ona bi sözüm yok’ dedi. Ama biz yayını konuşuyoruz… E sizi de onları da bilgilendirdim.

Bana bu bir görev olarak tebliğ edildi. Ben yayın öncesindeki linç kampanyasını da gördüm. Onu üstlendim ama yayın sonrası böyle bir şey yapacakları nereden aklıma gelebilirdi ki!

İnsan boşuna Uğur Dündar olmuyor, insan boşuna Hıncal Uluç olmuyor. Hepimiz yaşayıp göreceğiz. Kim bilir onlar da ne badireler atlattılar, ne kumpaslar gördüler… Seçim dönemlerinde siyasetçilerin acımasızlığını, 2-3 oy fazla almak için insanların hayatlarını per perişan eden vandallığı… Kim bilir neler yaşamıştır Hıncal Uluç abim, Uğur Dündar…

Uğur Dündar niye kabul etmedi? Dedi ki: ‘Bunların gözü kara İsmail, insanın canını yakarlar, gözyaşına aldırmazlar, insanları harcarlar’… Tabi tecrübe böyle bir şey.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin