Twitter ‘mavi tik’ özelliğini tüm kullanıcılara açtı

Sosyal medya platformu Twitter, tüm kullanıcıları için “mavi tik” alma özelliğini aktifleştirdi. Böylece Twitter hesabı olan herkes Twitter’da ‘mavi tik’ için başvuru yapabilecek.

Web Tekno’nun aktardığı habere göre, “mavi tik” programını yaklaşık 4 yıl önce askıya alan Twitter, geçtiğimiz günlerde bu programın yeniden başlayacağını duyurdu. Yeni ve güncellenmiş sistem sayesinde kullanıcılar başvurularını tamamlamalarının ardından profillerinin yanına “mavi tik”lerini alabilecekler.

TWITTER’DA “MAVİ TİK” NASIL ALINIR?

Genelde müzisyenler, politikacılar, içerik üreticileri gibi tanınan ve bilinen insanlarda bulunan “mavi tik”i alabilmek için ilk gereklilik, telefon numarası ile e-posta hesabı onaylanmış ve aktif bir Twitter hesabına sahip olmak ve Twitter’ın gazetecilik, marka, hükümet, yetkililer, aktivistler ve diğer kategoriler (daha çok spor ile tanınan veya eğlence sektöründeki insanları kapsıyor) olarak sunduğu kategorilerden birisine ait olmak.

Başvuru yapılan hesap, temel yeterlilikleri karşılıyorsa, ayarlar sekmesinde hesap bölümünde yer alan başvuru sekmesinden buradaki formu doldurmak ve gerekli olan kimlik bilgileri gibi bilgileri vermek gerekiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin