CHP’li Berberoğlu: Tayyip Erdoğan, Soylu ve Akar’dan rahatsız

CHP’nin gazeteci kökenli İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan rahatsız olduğunu söyledi.

DW Türkçe’den Nevşin Mengü’nün Youtube programının konuğu olan Berberoğlu, Sedat Peker’in video yayınlarıyla ortaya çıkan iddiaları yorumladı. Erdoğan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan da rahatsız olduğunun konuşulduğunu iddia etti.

Nevşin Mengü’nün konuğu olan Berberoğlu, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Nevşin Mengü’nün Peker’in iddialarıyla ilgili olarak, “Erdoğan’ın bu konuda sessiz olması çok ilginç geliyor. Eskiden böyle değildi, Soylu’ya yönelik bir tavır mı acaba?” diye sorması üzerine şu ifadeleri kullandı: “Sizin imayla söylediğinizi ben açık söyleyeyim. Ankara kulislerinde konuşulan bir şey. Erdoğan iki bakandan çok rahatsız. Birinin ismi Süleyman Soylu. (Mengü’nün “Öbürü kimmiş?” sorusu üzerine) İki tane silahlı bakandan biri. (Hulusi Akar mı?” sorusu üzerine) Öyle diyorlar. O konuda bir bilgi yok ama bu konuda Erdoğan’ın sessizliğinden bir anlam çıkarmamız gerektiğini düşündüren bir politika var. Twitter’da iki tane saçma sapan bir şey olunca ya ev basılıyor ya Twitter’a yasak geliyor. Bunların bu kadar rahatlıkla kamuoyuyla paylaşılmasına ses çıkarılmaması bana da ilginç geliyor.”

‘SEDAT PEKER CESARET BULURSA ERDOĞAN’I DA BİTİRİR’

“Eğer Tayyip Erdoğan bu rezilliğin bitmesini, bu çamurun akmasını bekleyip daha sonra Soylu’yu görevden alırsa ve istifaya zorlarsa, Sedat Peker, dönmek isteyen, parasına kavuşmak isteyen kişi olarak bu cesareti bulursa Tayyip Erdoğan’ı da bitirir… Bu netlikte söylüyorum. Hiç kibarlığa gerek yok. Çünkü bu kavgada artık Sedat Peker’in dişi kan gördü.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin