Türkiye, 3 bin 600 yıl geriye gitti… Astsubay’ın ihraç nedeni: Babasının oğlu!

Hava Astsubay Kıdemli Çavuş Yavuz Çetin, ‘babasının oğlu’ olduğu için TSK’dan ihraç edildi. Çetin’in ihraç sebebi babasının da rütbelerinin cemaat soruşturması kapsamında alınmış olması.

Çetin’in ihraç kararını paylaşan İnsan Hakları Savunucusu ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Savunma Bakanlığı’nı da etiketlediği paylaşımında, “Bu soykırım değil de nedir? (Ömer Bey, Hava Kuvvetlerinden 2019 Ekim ayında ihraç oldum, suçum babamın oğlu olmak) M.Ö 16 yy’da Hititlerde aileden biri cezalandırılırken diğer bireyler de cezalandırılıyordu. 21.yy Türkiye’de de aynı şey oluyor. Soykırım değil de nedir?” ifadelerini kullandı.

BAKAN PAKDEMİRLİ’NİN KARDEŞİ DE İHRAÇ!

Yavuz Çetin ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “İhraç edilme sebebim. Başka bir şey bulup da atsalar bu kadar gülünç olmazdı belki… Bildiğiniz hayvan çiftliği! Dünyanın hiçbir köşesinde bir kişiyi bir yakını, akrabası, ailesi yüzünden cezalandıramazsınız. (Suçun Şahsiliği İlkesi) Ancak TSK hukuk tanımazlığını o kadar ileri bir boyuta taşıdı ki bununla alakalı yazılı bir savunma bile istedi. Babamın oğlu olduğum için yaptığım savunma kabul görülmeyip; babanı sevmezdik seni de sevmiyoruz denilerek ihraç edildim. Oysa ki savunmamda Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin kardeşinin ihraç olduğunu ama onun bakan olabildiğini belirtmiştim. Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli’nin kardeşinin 15 Temmuz’dan dolayı 141 kez ağırlaştırılmış müebbet aldığını yazmıştım. Astsubaylık, Bakanlıktan daha kritik bir görev olduğu için benim bu görevde bulunmam sakıncalı görüldü.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin