Türkçe Olimpiyatları’nın tanınmış yüzlerinden #AnnelerGünü’ne özel klip; ‘Penceresiz Kaldım Anne’

Romanya, Kosova, Almanya, Tunus ve Orta Asya’dan yetenekli öğrenciler; Korona günlerinde evdeki imkanlarıyla Anneler Günü için Ahmet Kaya’nın en sevilen eserlerinden “Penceresiz Kaldım Anne” parçasını seslendirdi.

Ümit Nağmeleri’nin internet üzerinden bir araya getirdiği genç yetenekler ‘’Hani benim gençliğim nerde Bilyelerim topacım Kiraz ağacında yırtılan gömleğimi Çaldılar çocukluğumu habersiz Penceresiz kaldım anne’’ dedi.

Geçmiş yıllarda düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’ndaki performansları ile tanınan genç müzisyenler bu kez, Anneler Günü için kamera karşısına geçti. Hazırlanan video klipte anne ve babasının yaşadığı hak ihlalleri nedeniyle ölüme sürüklenen ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Ahmet Burhan Ataç’ın fotoğraflarına da yer verildi.

Fotoğrafta Ahmet Burhan’ın annesi Zekiye Ataç ve insan hakları aktivisti Natali Avazyan da görülüyor.


HİCRET EDEN, MERİÇ’TE CAN VEREN ANNELER DE UNUTULMADI

Ümit Nağmeleri, Türkiye’de yaşanan zulüm nedeniyle ülkelerini terk ettikleri sırada Meriç’te hayatını kaybeden anneler ve çocukları için bütün fedakarlığı gösteren tüm analar için de özel bir video hazırladı.

‘Anneler Günü’ vesilesiyle hazırlanan video klipte Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ‘Anne’ şiiri seslendirildi. Almanya’dan Zeynep isimli öğrencinin yorumladığı şiir Türkiye’de hala çocuklarını ve ailesini bir arada tutmak için mücadele eden bütün annelere de ithaf edildi.

MERİÇ’TE ÇOCUKLARI İLE BOĞULAN ANNELER

‘Anneler Günü’ özel projesinde Türkiye’de ilaçları verilmediği ve tedavisi geciktirildiği için tutuklu bulunduğu cezaevinde vefat eden; Halime Gülsu ve Meriç’ten geçerken 3 oğluyla boğulan Hatice Akçabay ve yine aynı şekilde 2 oğluyla azgın sularda boğulan Ayşe Abdurrezzak’ın hikayelerine yer verildi.

Klipte 3 küçük çocuğu ile birlikte Meriç’i geçerek Atina’ya ulaşan, burada eşiyle kavuşmayı beklerken kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Esma Uludağ ile geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden kanser hastası Ahmet Burhan Ataç’ın annesi Zekiye Ataç ile birlikte çekilmiş fotoğrafına da yer verildi. CUMARTESİ ANNELERİ UNUTULMADI.

Projede cezaevinde 9 aylık çocuğu ile hapis yatan Öznur Çakar ve ‘Cumartesi Anneleri’ gibi fedakar analarda duygu yüklü mesajlar veriliyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin