Tunceli’de çatışma: 2 asker şehit

Tunceli’de, dün PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanan 4 askerden, 2’si, kaldırıldıkları hastanede şehit oldu.

Merkeze bağlı Karşılar köyü kırsalında operasyon düzenleyen güvenlik güçlerine dün akşam saatlerinde PKK’lı teröristlerce ateş açıldı. Açılan ilk ateşte, 4 asker yaralandı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

Yaralı 4 asker, helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan askerlerden 2’si şehit oldu. Diğer 2 askerin tedavilerinin sürdüğü bildirildi. Şehitlerin uzman çavuşlar Ökkeş Ede ve Emre Üçkan olduğu belirtildi.

Şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede’nin 12 Nisan’da evlendiği ancak düğün yapamadığı, son mesajında da “Can vermeye her daim hazırız” dediği ortaya çıktı.  Ede’nin, bu yıl 3 Eylül için düğün hazırlıkları yaptığı öğrenildi.

Görev süresinin dolmasına 6 ay kalmış

Sözcü’nün haberine göre, Jandarma Uzman Çavuş Emre Üçkan’ın şehadet haberi, sağlık ekipleri ve yetkililer tarafından Kütahya Simav’a bağlı Yeniköy’de yaşayan ailesine bugün verildi.

İki kardeşten küçüğü olan şehit Emre Üçkan’ın, 5 yıldır Tunceli’de çalıştığı ve görev süresinin dolmasına 6 ay kaldığı belirtildi. Şehit Emre Üçkan’ın dün (salı) kendilerini telefonla aradığını belirten kardeşi Oğuz Üçkan, “Operasyona çıkıyorum. Belki bir daha görüşemeyebiliriz. Hakkınızı helal edin’ dedi” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin