TSK’da Cemaat iltisakı kriterleri: ‘Başarılıysa, astları ve üstleri tarafından seviliyorsa, mesai mefhumu bilmiyorsa…”

Avukat Kemal Uçar, Çağlar Cilara’nın YouTube kanalındaki programa katıldı. Programda 15 Temmuz sürecinde ihraç edilen ve hakkında açılan davadan takipsizlik kararı verilen eski Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın koruma müdürü eski Binbaşı Yakup Ata gündeme geldi.

Ata’nın masumiyeti ispatlamasına rağmen görevine iade edilmediğinin belirtildiği programda Kemal Uçar, “Masumiyet karinesi ortadan kalktı. Sen bir insana ‘fetö’cü’ dedin mi, artık ne yapsa kurtulamıyor.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Uçar şu anda görevli bir askerle arasında geçen bir diyaloğu anlattı. Askerin kendisine ‘ben fetö’cüyü gözünde tanırım.’ dediğini aktarana Uçar, şunları söyledi.

“O asker kriterlerini bana saydı ve şunları söyledi: “Kurmaysa, yabancı dile puanı yüksekse, yurt dışı görevi ve NATO görevi varsa, astları tarafından seviliyorsa, amirleri tarafından da tam sicil puanı varsa; mesai mefhumu tanımadan çalışıyorsa. O askerde sıkıntı vardır.’

İŞTE O VİDEO;

“Dedim ki; ‘Komutan kriter olarak bunları mı söylüyorsun. ‘Bu askerde sıkıntı var.’ diyor. Sonra dedim ki ”Liyakatsiz olanda amiral ve general olunca ‘fetö ittirmiş’ diyorsunuz. Akıllı olana da bunu diyorsun, akılsız olana da bunu diyorsun. Hepsi suç; na yapması lazım”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin